Giresun

BULANCAK OSB’YE 5 MİLYONLUK YATIRIM

Türkiye’nin en büyük konfeksiyon firmalarından UNİTEKS tekstil konfeksiyon İhracat ve ithalat firmasına, Bulancak 2. Organize Sanayi Bölgesinde yer tahsisi yapılmasına ilişkin sözleşmeler taraflarca Valilik Makamında düzenlenen bir törenle imzaladı.
 
UNİTEKS firmasıyla ilgili bilgi sunan Genel Müdür Yardımcısı Pamuk, yılda 40 milyon adet ürün üreterek,  150 milyon dolar ihracat yaptıklarını, Türkiye genelinde 10 Bin kişiye istihdam sağladıklarını söyledi. 
 
Avrupa’nın ünlü markalarından ZARA, C&A,H&M, Bersha firmalarına ürün ürettiklerini ve bu firmaların Türkiye’deki stratejik ortakları olduklarını belirten Pamuk, Bulancak OSB de ilk etapta 5 Milyon TL’lik yatırım yapılacaklarını ve başlangıç olarak 250 kişi istihdam edileceği bilgisini verdi.
 
Pamuk, 2. OSB’ye kurulacak konfeksiyon imalat fabrikasından ürünlerin direk Avrupa’ya gönderileceğini de sözlerine ekledi.
 
İmzalanan protokolün hayırlı olmasını dileyen Vali Karahan, ülkemizin dışa açılan en önemli tekstil firmalarından biri olan UNİTEKS’in ilimizde tekstil sanayisinin gelişmesine katkı sağlayacağına inandığını söyledi.
Törene, 2. OSB Bölge Müdürü Mete Bahadır Yılmaz ve Bulancak Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ali Fatoğlu da katıldı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir