GiresunSağlık

BULANCAK DEVLET HASTANESİ AÇILDI

Açılışta bir konuşma yapan Vali Karahan, hayırlı olsun dileklerini ileterek  son yıllarda Giresun da her alanda olduğu gibi sağlık alanında da önemli yatırımlar yapıldığını ve yapılmaya devam edildiğini söyledi.

Yeni yapılan hastanenin son derece modern olduğunu  dile getiren Vali  Karahan, yakın süreçte 350 yataklı Eğitim ve Araştırma Hastanesinin de temelinin atılacağını belirterek,  ilçelerde de sağlık alanında önemli yatırımlar yapıldığını kaydetti.  İlimizin son on yılda sağlık alanında büyük hizmetler aldığını aktaran Vali Karahan, AKP Hükümeti ve Bakan Canikli’ye teşekkür etti.

Gümrük ve Ticaret Bakanı Sayın Nurettin Canikli de  son yıllarda sağlık alanında önemli gelişmelerin olduğunu belirterek “Bu zihniyet değişiminin bir göstergesidir” dedi.  2002 yılında Bulancak Devlet Hastanesinin  durumunu hatırlatan Bakan Canikli; “Bu hastaneler değişimin, dönüşümün simgesidir. Eskiden sağlık hizmetleri yeterli değildi. Hastanelere sağlam giren hasta çıkıyordu. Biz o günleri unutmadık. Bu hastaneden ise hasta olan çıkmak istemeyecek. O kadar lüks yapıldı. Sağlık hizmetindeki kalite artışı sürecek. 10 yıl önce Amerikan filmlerinde gördüğümüz sağlık hizmetleri günümüz Türkiye’sinde gerçek oluyor. Bizim görevimiz bu hizmetleri milletimizin ayağına getirmeye devam etmek olacaktır” dedi.

Bakan Canikli, “Önceleri tedavi için ülkemizden hasta vatandaşlarımız yurt dışına gidiyorlardı. Ama şu an yurt dışından  yılda 350 bin kişi sağlık hizmetlerinden faydalanmak için ülkemize geliyor. Amerika’dan, İngiltere’den çok sayıda kişi önemli ameliyatlar için Türkiye’yi  tercih ediyor.  Bu durum hoşumuza gidiyor ve gurur verici bir durumdur. 2018 yılında bu sayıyı 750 bin kişiye çıkarmayı hedefliyoruz. Kim ne derse desin biz hizmete devam edeceğiz. Hayırlı uğurlu olsun. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından açılış kurdelası Nurettin Canikli ve eşi Hatice Canikli, Vali Hasan Karahan ve eşi Şule Meral Karahan ile Milletvekili Adem Tatlı tarafından kesildi.  Ardından hastanenin bölümleri gezildi.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir