GiresunSiyaset

BULANCAK CHP’DE 3 ADAYLI YARIŞ…

Cumhuriyet Halk Partisi Bulancak İlçe Başkanlığı kongresi yapıldı. Adaylardan Necmi Sıbıç, ilçe başkanlığı görevine seçildi. 

Kongrede, önceki dönem il genel meclisi üyesi Ömer Mustafa Yılmaz, mevcut ilçe başkanı Ahmet Akgün ve partinin belediye başkan adayı Necmi Sıbıç’ın listeleri yarıştı.171 delegenin oylarının geçerli sayılığı seçimlerde Necmi Sıbıç  96 oyu alarak CHP Bulancak İlçe Başkanı oldu. Ömer Mustafa Yılmaz 43, Ahmet Akgün ise 31 oyda kaldılar. 
Sıbıç’ın Yönetim Kurulu listesi şu şekilde; Ferdi Ay, Bilal Aydın, Murat Beşikci, Köksal Çakır, Elif Çolak, Nurten Karadeniz, Rehber Kesik, Şafak Şahin, Tolga Tarı, Tarık Taşkın, Özge Üstün, Filiz Yıldırım, Adil Yıldız ve Samet Yıldız yer aldı.

Kongreye CHP Milletvekili Necati Tığlı, önceki dönem milletvekilleri Bülent Bektaşoğlu, Mustafa Çakır, Rüştü Kurt, Eşref Karaibrahim, İl başkanı Fikri Bilge, Merkez İlçe Başkanı Hakan Türker, kadın ve gençlik kolu yöneticileri ve kalabalık bir davetli topluluğu katıldı. 

Daha önceden ilçe başkanlığı da yapan Necmi Sıbıç, yaptığı açıklamada “3 aday olarak katıldığımız kongrede değerli büyüklerim Ahmet Akgün ve Ömer Mustafa Yılmaz ile birlikte yarıştığım için gurur duydum. Kaybedeninin olmadığı kazananının Cumhuriyet Halk Partisi olduğu kongremizde sevgi, saygı ve demokrasi çerçeveleri içerisinde gerçekleştirdiğimiz genel kurulumuzun Bulancak’ımıza ve partimize hayırlı olmasını temenni ediyorum. Kaldığımız yerden yeni bir sayfa açarak ve çok çalışarak emin adımlarla yolumuza devam edeceğiz”. ifadesini kullandı. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir