logo

reklam
27 Ağustos 2015

BULANCAK 2.OSB’DE İLK ARSA TAHSİSİ GİRSAN’A

Bulancak’ta kurulan 2. Organize Sanayi Bölgesinde ilk arsa Valilikte imzalanan protokolle GİRSAN’a tahsis edildi.

Giresun Valisi Hasan Karahan, GİRSAN Yönetim Kurulu Başkanı Veysel Cürgül, 2. OSB Bölge Müdürü Bahadır Yılmaz, Bulancak Belediye Başkanı Recep Yakar ve Bulancak Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ali Fatoğlu’yu makamında kabul etti.

2015-752-2

İmzalanan protokolle 2. OSB’de 20 Bin 432 m2 alana kurulacak olan silah fabrikasının, 11 bin metrekaresinin kendi mülkü olduğunu belirten GİRSAN Yönetim Kurulu Başkanı Cürgül, geri kalan 9 bin 432m2’lik alanın OSB tarafından GİRSAN’a tahsis edileceğini söyledi.

Cürgül şuan itibariyle silah fabrikasında 170 kişinin istihdam edildiğini, kurulacak fabrikayla birlikte 125 kişinin daha istihdam edilerek çalışan işçi sayısının 300’e çıkacağını kaydetti.

İmzalanan protokolün hayırlı olmasını belirten Vali Karahan, GİRSAN’ın ülkemizde silah sanayinin gelişmesinde önemli yeri olan ve ilimizde çok sayıda kişiye istihdam sağlayan GİRSAN Silah Fabrikasının ilimiz için önemine değindi. Vali Karahan, kurulacak fabrikayla 300’e yakın kişiye istihdam sağlayacak olan fabrikanın OSB’nin can damarlarından biri olacağına inandığını da sözlerine ekledi

Share
#

SENDE YORUM YAZ

1+6 = ?