logo

reklam

BUGÜN BASKETBOLDA, YARIN 19 MAYIS’TA, PAZARTESİ DE AKSU FESTİVALİ’NDE BULUŞALIM

Bizim Yalçın Şenel internetten açmış; “Atma Eşref atma pişman olursun, Gedikalizade beylerine düşman olursun” adlı Giresun folklöründe çok önemli yeri olan türküyü dinlemekte.

Zaten hafta içinde akil adamların Giresun ziyareti sırası ve sonrasında dayak yemiş boksörler durumundayım. Sol kroşemi yoksa nakavkt mı yorumu siz sevgili okurlarımın olsun.

Şu günlerde zaten düşünce ve fikir fakiriyim. Fabrikam iflas etmese de acaba bir süreliğine bakıma mı çeksem diye düşünmüyor değilim.

İşçileri ne yapacaktım?

Beni asıl düşündüren mesele acaba ücretli mi yoksa ücretsiz mi izine çıkarmalıyım?

Ücretsiz göndersem onlara, ücretli göndersem benim kafama zararlı. Anlayın işte iki ucu şeyli değnek misali.

Yahu yine hafta sonu gelmiş bu nasıl iş bende anlamadım.

Pazartesi derken bir bakıyorsunuz cumartesi ile akraba olmuşuz.

Bu hafta sonu birileri bu satırlara uğrayamaz. İçlerinde kavgalılar dışarıya belli etmezler. Karda yürü izini belli etme misali.

Kim olacak Şıh ve Müritleri… Geçen hafta sözde kavgalılarmış. Şıh güya Mürit başı Şirin Baba ve elemanlarını diskalifiye etmişte, yerine yenilerini arıyormuş.

Yahu siz o üç kağıtlar ile başkalarıyla kafa kol bulun. Asım İnan’ın dükkanı size kapalı.

Bana ne sizin dargınlığınızda, küskünlüğünüzden deyip geçiştiremedim. Yine de ara buluculuk için kolları sıvamıştım. Hadi bu saatten sonra sizlere güle güle. Sen sağ ben selamet.

Kırmızı benekli alabalığımızda Düzköy altındaydı. Erimezinizde sizin olsun. Beni kendi halime bırakın. Hem sizin yüzünüzden sağa sola giderken kadillacını makam aracı gibi kullandığım acar foto İlyas Koser’i unuttum.

Adam kadillacının bakımını yaptırdı. Sağını, solunu, döşemesini temizletti ama henüz siftah edemedik sağ olsun.

Sayenizde onu sanki rafa kaldırdım. Yok yok musada musa.

O kadar uzun boylu musa olmamalı.

Hafta sonunda hayatımı renklendiren sadece sizler değil başkaları da olmalı.

Ayvasıl’dan can dostum dedecik, Boztekke Sapağı’ndan bir sözümü iki etmeyen Dursun Akyol ve onlarcası beklemekte.

Hatta Dursun sitemlerini sürdürmekte. Neden Koser’in kadillacını tercih ediyormuşum da, onun Tofaş aracına binerek sağa sola gitmiyor muşum?

Yahu kadillac dururken Tofaş’ın makam aracı yapıldığı nerede görülmüş. Makam aracı dediğin kadillac gibi olmalı.

Yine unutuyordum bugün cumartesi ve yarın pazar. Bir fikri olan var mı? Ne yapmalıydım? Gerçi bu hafta sonu Giresun’a çifte bayram… Hatta bugün basketbolda büyük bayram sevinci yaşayabiliriz. Beko Basketbol Ligi’ne çıkmak için zaman azalmış adım adım ilerleniyor.

Yanılmışım iki değil üç bayramda yaşanabilir.

Hadi Giresunlum Giresun için bir kez daha el ele verme zamanı gelmedi mi?

O zaman neyi bekliyoruz? Değil mi?

Yarın 19 Mayıs’ta pazartesi de Aksu Festivali’nde buluşmak dileğiyle.

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

4+3 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • TİTATİK ORKESTRASI

  07 Mart 2018 Köşe yazıları

  “Her ne kadar yaşamın kendisi bir rüya olsa da rüya yaşam değildir.” Hristo Boytchev’ in yazdığı , Özgür Aydın Sanat Merkezi Oyunculuk Atolyesi nin ilk oyunu olan  Titanik Orkestrası tiyatro severlerin karşısında. Özgür Aydın Sanat Merkezinin seyirciyle buluşturduğu oyunda bir grup serserinin hiç gelmeyecek bir treni beklerken yaşadıkları serüvenler konu ediliyor. Serseriler her gün biraz daha kaygıyla trene binebilmenin yollarını ararken bir gün trenden  atılan bir sandıkla yaşamları hiç olmadığı kadar değişiyor. Var olmak ile yok olm...
 • GİRESUN’A KİMLER İHANET EDİYOR?!

  05 Aralık 2017 Giresun, Köşe yazıları

  “Giresun’un tam ortasında yükselen ucube binanın yapımına kim ya da kimler izin verdiyse Giresun’a ihanet etmişlerdir.”  “Yüksek binalar gelişmişliğin değil bencilliğin ve gericiliğin sembolüdür”  Tevfik KARA MAYIS 2017’de memlekete gittiğimde bir de Giresunspor’un bir maçını izleyeyim dedim ve stadyuma girdim. Basın tribününde yerimi aldım. Aldım almasına da karşımda kibrit kutusu gibi yükselen  u...
 • RIZA OLAYI…

  19 Kasım 2017 Köşe yazıları

  Aralarında organize kirli ilişkiler olduğu yönünde ciddi iddialar olan bu kişileri 'ucu nereye giderse gitsin' eğer biz yargılasaydık, muteber kişi kabul edip aklamasaydık her şey farklı olurdu... Örneğin ABD'nin bu kişiler üzerinden elde ettiği istihbari bilgileri tehdite dönüştürmesine, ülkemize dönük emperyalist projelerini uygulatmak için uyguladığı baskılara ve onursuzlaştırmaya boyun eğmezdik.  Koskoca Türkiye Cumhuriyeti, köklü bir dışiş...
 • SUÇSUZLUK VE CEZASI

  14 Ekim 2017 Köşe yazıları

  İçeriğine girmeyeceğim. Özeti şu… Nurettin Canikli’nin Fetullah Gülen’e ABD’de oturum izini alması için açılan davanın duruşmasında bir gurup milletvekili ile birlikte kefil olması, FETÖ’den aranan bir şahısa ait AKP il binasına 15 Temmuz sonrası Canikli’nin ve Cumhurbaşkanının pankartının asılmasına ilişkin yaptığım iki haber nedeniyle hakkımda açılan dava sonuçlandı.   Herkes yapmıştı, ulusal, yerel medya... Ama dava bana açıldı.  ...