Giresun

BU YOL DEVLET-VATANDAŞ İŞBİRLİĞİ İLE YAPILDI

“Seninde köyünde 1 metre yolun olsun” projesi kapsamında yapımı tamamlanan Bulancak ilçesi Cindi – Karaağaç – Esenköy Grup Yolunun açılışı düzenlenen törenle yapıldı.

Törene katılan Vali Hasan Karahan, birlik ve beraberlik içinde olunduğunda pek çok hizmetin gerçekleştirileceğini söyledi. Karahan, “Bizim Millet, Devlet işbirliği sağladığımız sürece yapamayacağımız bir şey yok,  yaptığımız işlerde daha bereketli oluyor. KÖYDES projeleri bunun bir örneği. Senin de 1 metre yolun olsun projeleriyle işlerin birlikte ve yerinde kararlaştırılmasıyla başta kaymakamlığımız olmak üzere İl Genel Meclis üyelerimizin, seçilmiş muhtarlarımızın bu KÖYDES projelerinde görev alması işlerin ne kadar mesafe alacağını ve bereketin ne kadar büyüyeceğini gösteriyor. Bu modern çağda insanlar her şeyi rakamlarla anlatıyor 

2014-1289-2

ama bu bereketin sırrına bir türlü vakıf olamadık. Eğer işlerimizi uzlaşmayla, konuşmayla karşılıklı diyalogla konuşmayla götürürsek, birbirimizi dışlamadan, uzaklaştırmadan konuşarak kucaklaşarak yaklaşırsak, devletiyle, milletiyle, milletvekiliyle, valisiyle, amiriyle, memuruyla birlikte hareet edersek o zaman bizim aşamayacağımız bir mani yoktur. Aşamayacağımız dere, çay, okyanus yoktur.” dedi.

Bulancak Kaymakamı Tayfur Elbasan verdiği bilgiye göre;   “seninde köyünde 1 metre yolun olsun” projesi kapsamında ilçede 6 bin 320 metre Beton Yol imalatının gerçekleştirilerek bu yolların ulaşıma açıldı.

 Konuşmaların ardından açılış kurdelesi; Vali Hasan Karahan, Milletvekili Adem Tatlı, Bulancak Kaymakamı Tayfur Elbasan, Bulancak Belediye Başkanı Recep Yakar ve İl Özel İdaresi Genl Sekreteri Hüseyin Taşkın tarafından birlikte kesildi.

 Ardından açılışı yapılan yol güzergahını gezerek incelemelerde bulunan Vali Karahan, yapılan çalışmalar hakkında yetkililerden ve köy muhtarından bilgi aldı.

Verilen bilgilere göre; Cindi – Karaağaç – Esenköy Grup Yolunda 2014 yılında KÖYDEŞ Projesi kapsamında; bir kilometrelik birinci kat asfalt sathi kaplama ile Karaağaç Köyü Merkez Mahallesi ve Cindi – Karaağaç arası bağlantı yoluna 2014 yılı köydeş programı ve Valilik Makamının “Seninde köyünde 1 metre yolun olsun” projesi kapsamında köylü vatandaş ve İl Özel İdaresi katkıları ile toplam 2 bin 400 metre beton yolun yapıldığı bildirildi.

 Açılış töreni nedeniyle yapılan dualar ve kesilen Kurbanın ardından törene katılanlara, Kur’an Kursu binasında köylüler tarafından hazırlanan yöresel yemeklerden oluşan ikramlarda bulunuldu.

 Karaağaç köyündeki açılış töreni ve incelemelerini tamamlayan Vali Karahan, Köy Mezarlığında bulunan 2008 yılında Bingöl de bölücü terör örgütü ile girdiği çatışmada Şehit düşen Piyade Onbaşı Dursun Buz’un kabrini ziyaret ederek dua ettikten sonra, dönüş yolunda köyde yeni yapılan Camiide de Milletvekili Adem Tatlı ve beraberindekilerle incelemelerde bulundu.2014-1289-10

Törene,İl Genel Meclis Üyeleri Abdülselam Çağrıcı, Ahmet Cemal Karadeniz ve Hamit Karaoğlanoğlu, AK Parti Bulancak İlçe Başkanı İbrahim Akoğlu, Karaağaç, Cindi ve Esenköy Köylerinin muhtarları ve köy sakinleri katıldı.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir