GenelGiresun

BU ANALARIN ELLERİ ÖPÜLÜR!.

Şehit Aileleri ve Gazilerle yemekte bir araya gelen Vali Hasan Karahan ve eşi Şule Meral Karahan şehit annesinin elini öperek yakın ilgi gösterdiler. 

Vali Karahan, şehit yakınları ve gaziler onuruna dün Sahil Restoranda  bir yemek verdi.

Yemek sonrası konuklarını uğurlayan Vali Karahan ve eşi 05.10.1994 tarihinde şehit olan İsmet Aydın’ın annesi Fatma Aydın’ın elini öperek yakın ilgi gösterdiler.

Türkiye Harp Malülleri Şehit ve Gaziler Giresun Şube Başkanı Kemal Gemici, yemeğin düzenlenmesinden dolayı Vali Karahan ve diğer emeği geçenlere teşekkür etti.2013-1484-2

Yemekte bir konuşma yapan Vali Karahan, şunları söyledi: “Vatan için kan döken insanlar elbette ki mübarektir, cennetle müjdelenmektedir.  Dolayısıyla bir onların emanetlerine saygı duyarız, muhabbet duyarız. Onların iyi, rahat olmaları için elimizden geleni yaparız. Bu bizim hem insanı, hem de İslami görevimizdir.  Bunun dışında onların sorunlarını ilgili makamlara iletmek, bizim gücümüz yetiyorsa o sorunları çözme ve onlarla sürekli iletişim halinde olmakta ayrıca görevimiz. Bunu için dernekler bize aracılık ediyorlar. Şehit yakınları ve gazilerle ilgili sıkıntıları bize iletiyorlar. İmkanlar doğrultusunda Giresun kamuoyunun ve Giresunlu hayırsever vatandaşların destekleriyle bir çok meseleler hallediliyor.  Bu bir başlangıç günü olsun, bu bir hatırlatma olsun. Şehit ve gazi ailelerinin meselelerine daha dikkatli olalım ve duyarlı olalım. Onların küçük ama çözülmediği zaman sıkıntı olan dertlerine hep birlikte derman olalım. Allah bir daha bize şehit ve gazilik göstermesin. Ama ülkemiz hassas bir bölgede. Her zaman düşmanları olmuştur ve olacaktır. Bizim en büyük güvencemiz ise şehit ve gazi olmaya kendini hazır hisseden vatan evlatlarıdır. 7 sinden 70 ine kadar hiç kimsenin bu konuda bir endişesi yoktur.  Biz tekrar şehitlerimizi rahmet, gazilerimizi de minnet ve saygıyla anıyoruz. Onların yakınlarına elimizden gelen ilgi ve alakayı göstereceğiz. Bugün bu yemek bir başlangıç oldu.  Bundan sonra çeşitli vesilelerle bir araya gelip hasbihal edeceğizHepinize katıldığınız için teşekkür ediyorum”. 

Yemek sonrası Vali Karahan ve Garnizon ve Jandarma Bölge Komutanı Doğru eşleriyle birlikte yemeğe katılanları uğurladılar.

Yemeğe; şehit yakınları ve gazilerin yanı sıra Garnizon ve Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Mustafa Doğru ve eşi, Vali Yardımcıları Yüksel Çelik ve Barış Demirtaş, Kurmay Başkanı J.Krm. Yarbay Polat Mavuş, İl Emniyet Müdür Hikmet Bulak, Şehit ve Gazi İşlemleri Şube Müdürü Fatma Aysun Tellioğlu ve daire müdürleri katıldı.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir