Aktüel

BREMEN’DEN GİRESUN’A YARDIM

 ALMANYA BREMEN GALATASARAY TARAFTARLARI DERNEĞİ İLE GİRESUNLULAR KÜLTÜR VE UYUM DERNEĞİ GİRESUN'A YARDIM TIR'I GÖNDERDİ.

Giresun Atatürk Meydanı’nda yardım TIR'ını ve konukları karşılayan Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu yaptıkları yardımdan dolayı Dernek Başkanlarına plaket takdim ederken, Bremen Galatasaray Taraftarları Derneği Başkanı Hasan Küsneci ise Başkan Aksu’ya 28 numaralı Galatasaray forması hediye etti. Hasan Küsneci, ”Bizler burada olmaktan Giresun’a, Yeşil Giresun’a yardım etmekten dolayı şahsım ve yönetim kurulum adına mutluluk duyuyoruz. Yardım TIR'ımızda giysiler, çocuk bezleri, spor malzemeleri, tıbbi malzemeler, tekerlekli sandalyeler, ultrasyon aletleri ve daha çok çocuk eşyaları bulunuyor” dedi.

Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu ise "Artık dünyada olan her şey bizi de ilgilendiriyor. Yani bugün Almanya’da yanan bir orman, hava kirliliği ve orada ki bir dram artık hepimizi ilgilendiriyor. Dünya artık küçülmeye başladı. Biz Almanya’ya gittik ve orada başka yerlere yaptıkları yardımlardan Giresun’a da yapacaklarını söylediler çok mutlu olduk. Dünyanın her yerinde olduğu gibi bizde de her ne kadar ekonomik durumu iyi olanlar olsa da ekonomik durumu iyi olmayanlarda var. Ve bu arkadaşlarımız yardım toplayarak bugün Giresunumuza geldiler. Ben onlara Giresun halkı adına teşekkür ediyorum” diye konuştu. 

(KAYNAK:İHA)

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir