GiresunManşet Üstü

BRAVO ŞEBİNLİLERE!..

MAYIS AYINDAKİ TOPLANTIDA SÖZ VERMİŞLERDİ 

Şebinkarahisar STK’ları, mayıs ayında gerçekleştirdikleri geleneksel Şebinkarahisar Gezisi ve Bölge Divan Toplantısı etkinliği sırasında Şebinkarahisar Meslek Yüksek Okulu’nda yaptıkları toplantıda,  Giresun Üniversitesi Rektörü Prof. Aygün Attar’a verdikleri sözü tuttu. 

 İstanbul Şebinkarahisar Vakfı Başkanı Avni İşcan, Şebinkarahisarlı Sanayici ve İşadamları Derneği Başkanı Bora Kılıç ve diğer ilçe derneklerinin katılımıyla başlatılan kampanya sonunda, Fevzi Kıraç Uygulamalı Bilimler Yükseokulu'nun ihtiyacı olan Gıda Teknolojisi Bölümü Laboratuarına 50 Bin TL tutarında ahşap dolap, metal ve mermer tezgâhları ile diğer aksamlarının yapımı sağlandı.DSC_0957

"BİZ SÖZÜMÜZÜ TUTTUK, SIRA ÜNİVERSİTEDE"…

Şebinkarahisarlılar Yardımlaşma Derneği Yönetim Kurulu Adına bir açıklama yağan dernek başkanı Av. Hakan Özbay, şunları söyledi:

Bizle”r , İstanbul Şebinkarahisar vakfı, Şebinkarahisarlılar yardımlaşma derneği e Şebinkarahisarlı sanayici ve işadamları derneği ve yine bizlerle birlikte çalışan 72 köy ve mahalle derneği olarak İstanbul'da oluşturduğumuz İstanbul Şebinkarahisar STK Platformu olarak, takriben 50 BİN TL’yi bulan böyle bir laboratuvarın imalatlarını, vermiş olduğumuz söz kapsamında eksiksiz yaptırıp yüksekokulumuza teslim etmiş olmanın mutluluğunu yaşıyoruz.

Yakında montajları yapılacak laboratuarın açılış duyurusunu yapacağız. Bizler STK’ar olarak verdiğimiz sözün gereğini yerine getirdiğimizden öğrencilerimizin iyi bir şekilde yetişmesi için, Üniversitemiz Rektörlüğünden’de bu laboratuvarın tüm sarf malzemesi, makine ve tüm cihazlarının bütçelerinden karşılanarak okulun ve bölümün tercih edilir hale gelmesini bekliyoruz.

Bu projede eşitlik esasıyla, güzel bir ekip ruhu ile bizlerle çalışan Sayın Vakıf Başkanımıza, Sayın İş adamları Dernek Başkanımıza ve değerli yönetim kurulu üyelerimize şükranlarımızı sunuyorum”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir