EğitimGiresunManşet Üstü

BRANDA ÇATILI OKULUN YIKIM KARARI VARMIŞ!..

Piraziz Ömer Hekim İlköğretim Okulu'ndaki viran durumdaki ek binanın üzerine branda çekilerek eğitim-öğretim verilmesi konusu, Giresun İl Genel Meclisi Kasım ayı son toplantısında tekrar gündeme geldi. Meclise bilgi veren Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Tuncer Turan, "Konu hakkında gerekli incelemeleri yaptırdık. Denilmiş ki bu bina ömrünü tamamlamış. Yıkılıp yeni bir bina yapılırsa daha uygun olur. Burada da bizim 2014 yılı için yatırım programına alacağımız 4 derslikli bir ilköğretim okulu projemiz var. O zamana kadarda şimdilik çatısı çinko ile kapatıldı.Herhangi bir sıkıntı kalmadı” dedi.

BRANDA KALKTI, ÇİNKO GELDİ

İl Genel Meclisi Başkanı Osman Öden ise, ”Hep söylüyoruz söylemekte de yarar var Türkiye Cumhuriyeti'nin de en büyük payı alan Milli Eğitimdir. Bu görüntüleri arkadaşlar bize getirdi bizde çalışmalarımızı yaptık. Şuan bu kötü görüntü yok. Brandalar kaldırıldı, çinkolar konuldu. 2014 yılında buraya yeni okulu yapıyoruz” diye konuştu.

CHP İl Genel Meclis ve İçişleri Komisyonu Üyesi Köksal Özdemir ise "Sayın Milli Eğitim Müdür Yardımcısı okulun bırandalarının kaldırılıp yerine çinko konulduğunu söylüyor, doğrudur. Ancak 2014 yatırım programında olan Ömer Hekim İlköğretim Okulu'nun yıkım kararı var. Yıkım kararı olan bir okula tadilat yapılıyor. Buradaki öğrencilerimizin kaloriferi, tuvaleti yok. Bu fiziki yapı içerisinde tekrar bu okula öğrenci alınırsa ve öğrencinin başına bir hal gelirse bunun sorumlusu kim olacak? Eğer okula öğrenci alınırsa ben suç duyurusunda bulunacağım” diye konuştu.

CHP İl Genel Meclis Üyesi Köksal Özdemir'in kendisine sunduğu okul raporunun bir önemi olmadığını söyleyen Meclis Başkanı Osman Öden, "Yıkım kararı vardır belki bir şey demiyorum ama bu raporda herhangi bir mühür yok. O yüzden bu evrakın bir geçerliliği yok bence” ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir