GiresunManşet ÜstüUlusal

BOZALİOĞLU:CANİKLİ, PKK İTİFAKININ HESABINI VER!…

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Merkez Yönetim Kurulu Üyesi İsmail Bozalioğlu, “MHP ve Ülkücüler kime oy vereceklerini Canikli’ye mi soracaklardı?” dedi.

Bozalioğlu yaptığı yazılı basın açıklamasında, Ülkücüler üzerinde uygulanan algı yönetimi modasına dikkat çekerek, AKP Giresun Milletvekili Nurettin Canikli’nin de buna katıldığını söyledi.

Canikli’nin, Ülkücü şehitlerden nemalanma hevesine kapıldığını belirten Bozalioğlu, “MHP’yi Sol gruplar ile birlikte hareket ediyor diye de suçlayıcı ifadeler kullanıyor. MHP ve Ülkücüler kime oy vereceklerini Canikli’ye mi soracaklardı? Ülkücü irade kararını kendisi verir ve uygular. Cumhurbaşkanı adayımız Sayın Ekmeleddin İhsanoğlu’na oy vermek için karar almış olan 13 siyasi parti bulunmaktadır. Bu milletin ortak iradesinin bir göstergesidir.”dedi.

“PKK DAYATMALARINI TBMM’YE GETİREN KİM?”

Canikli’nin önce PKK ile yaptıkları ittifakın hesabını bu millete vermesini isteyen Bozalioğlu, açıklamasında şu görüşlere yer verdi:“PKK’nın dayatmaları TBMM’ye kadar gelmiş, burada görüşülmüş ve kanunlaştırılmıştır. AKP Hükümeti demokratik açılıma ilave olarak; sözde çözüm süreciyle birlikte terör örgütünün kuyruğuna takılmış, Kandil ve İmralı arasında siyasi bir köprü kurmuştur.

Canikli, Ayrıca Doğu Perinçek’in, AKP’ye destek veren açıklamalarına ne diyeceğiz. Yoksa yeni bir ittifak mı oluşturdunuz?

Bunlar ne zaman darda kalmışlarsa Türk Milliyetçileri akıllarına gelir. Ülkücülerin kardeş olduklarını hatırlarlar.”

“ÜLKÜCÜ KIYIMI YAPAN SİZ DEĞİL MİSİNİZ?”

Canikli’ye seslenen Bozalioğlu, “Devlet dairelerinde Ülkücü bir yönetici bıraktınız mı?” sorunu yönelterek, şöyle devam etti; “Yandaş sendikanıza üye olmayan bir ülkücü memura yöneticilik görevi verdiniz mi? İşe alımlarda Ülkücüleri veya ülkücü bir aileye mensup olanları liste dışı bırakmıyor musunuz?

O halde, Türk’üm demekten rahatsız olan bir zihniyet Ülkücü kardeşi olamaz.

TC’yi tabelalardan silen, Andımızı kaldıran, Türklükle karşıma gelmeyin diyen bir zihniyet Ülkücüye kardeş olamaz”.

“Ülkücülere; faşist, morg bekçisi, şehit istismarcısı, Fatiha bilmeyen, oruç tutmayan, namaz kılmayan, hayvan, katil, ırkçı, kafatasçı sözlerini kullanan bir zihniyet mensuplarını ülkücüler asla unutmaz” diyen MHP MYK üyesi Bozalioğlu,  “Her türlü milliyetçiliği ayaklar altına alanlara Ülkücüden kardeş olmaz, olamaz. Bu böyle biline. Cumhurbaşkanı adayımız Sayın Prof. Dr. Ekmeleddin İhsanoğlu’dur. Ülkücüler onunladır” dedi. 

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir