GiresunManşet Üstü

“BENİM SAHİBİM SİZLERSİNİZ “

CHP Başkan Adayı Kerim Aksu,  Giresun’da 30 Mart tarihinde şehrin geleceğine, projelerin devamına, çocuklarımızın geleceğine oy kullanılacağını ifade ederek, Giresun halkına; “ Bana sahip çıktınız. 5 yıl gece gündüz, yağmur, çamur demeden çalıştım. Üzüntünüz, üzüntüm, sevinciniz , sevincim oldu. Ben gücümü sizlerden aldım, gücümü sizin için kullandım. Her zaman Giresun’un menfaatlerini savundum. Giresun’a, Giresunluya birlikte sahip çıktık. Ben kimsenin adamı olmadım. Benim sahibim sizlersiniz. “ dedi.

AKP’ye de seslenen Aksu: “ Bizim yaptıklarımızı halkımız görüyor. Sizlerde görüyorsunuz, fakat içinize sindiremiyorsunuz. Gazi Caddesinde, Meydanda dolaşmak Giresunlular için ayrıcalık oldu. Sizlerde hafta sonu meydanı, caddeyi dolaştınız. İnsanların mutluluğunu görmüş olmalısınız. Eleştirdiğiniz Balıkhaneyi ziyaret etmişsiniz. Bundan memnun oldum. Çünkü biz hizmeti Giresun’da yaşayan herkese yapıyoruz. Ayrım yapmadan hizmet yapıyoruz. Bu ilde yaşayan 100 binin üzerindeki kişi bizim başımızın tacıdır. İşçisi, memuru, genci, yaşlısı, engellisi, öğrencisi, liselisi, üniversitelisi, bizim gönlümüzde herkese yer var.”

Seçim çalışmalarını aralıksız sürdüren Aksu, yaptığı açıklamada, Giresunlunun her zaman kendisine sahip çıktığını ve bunun mutluluğu ve sorumluluğunu taşıdığını belirterek şöyle devam etti : “ Adayın biri, ben şunun gücünü arkama aldım. Bazı vekillerin, biz adayımızın her konuda arkasındayız. Gibi ifadelerini duymuşsunuzdur. Bunun anlamı, Başkanlığı adayları kazansa, talimatlar başka yerden gelecek. Davul – tokmak misali. Biz gücümüzü, sizlerden aldık. Kimseden talimat, emir almayız. Belediyenin kapılarına cihaz koyup vatandaşa saygısızlık yapmayız. Bizim kapımız da gönlümüz de halkımıza açıktır. Beş yıllık görevimiz süresince belediyenin kapıları hep açık durdu. Bundan sonra da durmaya devam edecek. “

Belediye Başkan Adayı Kerim Aksu, iktidar partisi temsilcilerinin açıklamalarına da değinerek “ AKP Adayı , “ benim için çekilsin “ demiş. İl Başkanı ise “ AB hibesi henüz olmadı “ demiş. Ben bunlara ne cevap vereyim.  . İktidar da olanlar muhalefet belediyemizin yaptıkları karşısında eziklik çekmektedir. Bunun için yalan, yanlış açıklamalar yapmaktadırlar. Bunlara cevap vermeyeceğim. En iyi cevabı sizler vereceksiniz. Ben hiçbir aday için kötü söz söylemedim. Şehrime gelen Cumhurbaşkanı, Başbakan, siyasi parti liderlerini çiçek alıp karşıladım. Saygıdeğer Giresunlu Hemşerilerim, dostlarım, arkadaşlarım. Bizi biliyorsunuz. Giresun’un bayrağını daha yukarılara sizlerle dikeceğiz. Sizler yapılanları yok sayanlara en güzel cevabı vereceksiniz.  Bir olup önümüzdeki 5 yılı birlikte planlayalım. Bu şehri Karadeniz de değil Türkiye de yıldız yapalım. “ şeklinde konuştu.   

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir