Manşet Üstü

BELEDİYE BAŞKANI KERİM AKSU’NUN ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI

Belediye Başkanı Kerim Aksu, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle mesaj yayınladı. Aksu Mesajında şu görüşlere yer verdi:

Savaş yıllarında, kurtuluş mücadelesinde ve Cumhuriyet’in kurulmasında canlarını ortaya koyarak yeni bir Türkiye kurulmasında önemli bir rol oynayan öğretmenlerimiz Başöğretmen Atatürk’ün çizdiği yolda yılmadan yürümesini bilmiştir.

Bugünlere geldiğimizde; öğretmenlerin sadece 24 Kasım’larda hatırlanmasının, özverili ve fedakârca bu kutsal mesleği yerine getirenlere haksızlık olduğuna inanıyorum. Gelirleri her geçen gün geriye giden, bilimsel gelişmeleri takip etmekte zorlanan, kendi ailesinin geleceğini hazırlamakta zorlanan öğretmenlerimizin bir çoğu ek iş yapmaya mahkum edilmiştir.Öğretmenlerimizi bu durumdan çıkarmak, toplumun en saygın katına yükseltmek, hepimizin görevidir.

Bizleri yetiştiren,yaşamını yitiren öğretmenlerimizi saygıyla anıyor, sağlık sorunları olanlara şifalar diliyor, emekli öğretmenlerimizin ,öğretmenlik hayali ile eğitimini tamamlamış, ancak atanamayan öğretmenlerimizin, çocuklarımızı geleceğe hazırlayan tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutluyor, saygılar sunuyorum.

Kerim AKSU
Giresun Belediye Başkanı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir