logo

reklam
27 Temmuz 2017

BELEDİYE BAŞKANI KERİM AKSU FASULYE TOPLADI

“Üreten Giresun, Üreten Türkiye“ parolası ile çiftçilere tohum dağıtan Belediye Başkanı Kerim Aksu, Aksu Mahallesi Muhtarı Adem Önal tarafından kurulan hobi bahçesine girip mahalleli bayanlarla fasulye, domates ve diğer sebzelerden Topladı.

 

Aksu, Türkiye’nin son yıllarda tarımdan uzaklaştığını, dışa bağımlı hale geldiğine dikkat çekerek, “Bu verimli toprakları değerlendirmeliyiz. İlk etapta kendi ihtiyacımızı karşılasak dahi bu büyük bir kazanç olur” dedi.

Tarımın desteklenmesine vurgu yapan Belediye Başkanı Kerim Aksu yaptığı açıklamada şunları dile getirdi; “Geçen yıl burada fasulye ekimi yapmıştık, ancak toplamaya gelememiştik. Bu yıl ekilen fasulyeleri toplamaya geldik. Ülkemiz yıllar önce tarımda kendi kendine yeten sayılı ülkeler arasında gösteriliyordu. Bugün birçok sebze ve meyveyi ithal eder duruma geldik. Giresun’un toprakları oldukça verimlidir. Özellikle Giresun’a özgü meyveleri, sebzeleri mutlaka üretmeliyiz. Evimizin bahçesinin bir bölümünde birçok sebze üretebiliriz. Üretmek insanın yaşam sevincini, doğa sevgisini artırır. Tarım geleceğimiz, yaşam kaynağımızdır. Her insan tarıma sahip çıkmalıdır. Muhtar Adem Önal’ı bu örnek bahçesi için tebrik ediyorum.“

Başkan Kerim Aksu, mahalle sakini bayanlarla beraber Giresun yöresinde oldukça yüksek verimli olan halk arasında “Fakir Fasulyesi“ olarak bilinen fasulyelerden topladı.

Aksu Mahallesi Muhtarı Adem Önal; hobi olarak başladığı meyve ve sebze üretiminin büyüdüğünü, birçok sebze ve meyve fidanını ilk kez görenler olduğunu belirterek; “Burada tarımı sevdirdiğimize inanıyorum. İmkanlar ölçüsünde sebze ve meyve fidanı dağıtıyoruz. Çocuklar, mahalle sakinleri gelip bahçemizi geziyorlar. Bir meyveyi, sebzeyi dalından koparıp almak bizi mutlu ediyor. Belediye Başkanımız da tarıma destek veriyor. Kendisine ziyaretinden dolayı teşekkür ederim. Burası benim değil, mahallenin bahçesi” şeklinde konuştu.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

9+10 = ?