logo

reklam
30 Ağustos 2015

BEKTAŞOĞLU:TÜRKİYE 30 AĞUSTOS 1922 GİBİ

Cumhuriyet Halk Partisi tarafından düzenlenen 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlama töreni Atatürk Meydanı’nda yapıldı. Törene, Giresun Milletvelili Bülent Bektaşoğlu, Belediye Başkanı Kerim Aksu, İl Başkanı Sinan Kitapçı, Merkez İlçe Başkanı Burak Bektaşoğlu,eski milletvekilleri  Rüştü Kurt, Eşref Karaibrahim, meclis üyeleri kadın ve gençlik kolu yöneticileri ve partililer katıldı.

 

 

DSC_7138

Saygı duruşu, İstiklal Marşı’nın okunmasıyla ve ardından İl Başkanı Sinan Kitapçı’nın Atatürk anıtına çelenk sunumuyla başlayan törende bir konuşma yapan CHP Milletvekili Bektaşoğlu, 30 Ağustos’un bir dönüm noktası olduğunu vurguladı. Bektaşoğlu, “30 Ağustos’ta, vatanı işgal edilmiş mazlum ve mağdur bir milletin, azim ve kararlılıkla kendini yok etmek isteyen  Emperyalizme karşı topyekün ayaklanarak kafa tuttuğu gündür.

Ulu önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün yaktığı bağımsızlık meşalesinin peşinden koştuğu gündür.

30 Ağustos’ta Türk milleti esaret altında yaşayamaya cağını bütün dünyaya göstermiştir. Bu gerçeği Türk milleti hep hatırlayacak unutmayacak, kimse de unutturmayacaktır” dedi.DSC_7145

BEKTAŞOĞLU: 1 KASIM’DA 30 AĞUSTOS’TA OLDUĞU GİBİ ÜLKEMİZİ KURTARACAĞIZ

Türkiye’nin bugünlerde 30 Ağustos öncesinde olduğu gibi zor günler yaşadığına dikkat çeken Bektaşoğlu, “Tıpkı o yıllarda olduğu gibi bizi yok etmek isteyen dahili ve harici bedhahlara karşı birlik ve beraberlik içinde olmamız gerekiyor.

Yoksa yoktan var ettiğimiz vatanımız, ülkemiz, cumhuriyetimiz, demokrasimiz elden gidecek”diye konuştu. 

Bülent Bektaşoğlu, konuşmasında şunları söyledi:”Cumhuriyeti koruma, kollama ve yaşatma görevi en çok da Cumhuriyeti kuranların torunlarının yaşadığı Cumhuriyet şehri Giresun’a düşüyor. 

Çanakkale’de, Afyon’da, Sakarya’da, Dumlupınar’da  kuruluştan kurtuluşa kadar kan, can veren Atalara sahip olan  bizler, 1 Kasım seçimlerini tıpkı 30 Ağustos gibi tarihimizin dönüm noktası olarak görüyoruz.  Bu seçim Türkiye’nin son seçimi olabilir.

O gün inşallah bu ülkeyi karanlıktan aydınlığa çıkaracağız. Halkımıza  zulmedenlerden hesap soracağız.

Bu kan denizinin ufkundan Cumhuriyet güneşini, Cumhuriyet Halk Partisi Güneşini doğduracağız.

30 Ağustos Zaferi’nin 93. Yıldönümünü bu inança kutluyor, Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, İsmet İnönü ve diğer Cumhuriyetimizi  kuran kahramanlarımızı anıyor onlara ve şehitlerimize Allahtan rahmet diliyorum.Ruhları şadolsun”

Share
#

SENDE YORUM YAZ

5+4 = ?