logo

reklam
18 Aralık 2016

BEKTAŞOĞLU:TERÖRLE DEMOKRASİ VE CUMHURİYETTEN UZAKLAŞTIRMAK İSTİYORLAR

CHP Giresun Milletvekili Bülent Bektaşoğlu, Kayseri’de meydana gelen ve 14 askerimizin şehit olmasıyla sonuçlanan terör saldırısını yazılı açıklamayla kınadı. “Daha İstanbul'un acısı yüreklerimizde tazeyken, 44 şehidimize yanarken, hain terör örgütü bu sefer de Anadolu'nun orta yerinde, barış ve huzur kenti Kayseri’de tonlarca bomba patlatarak çarşı izni için birliklerinden ayrılan askerlerimizi bulundukları otobüste katlettiler” diyen Bektaşoğlu, “amaçları Türkiye’yi demokrasi ve cumhuriyetten uzaklaştırarak iç savaşa sürüklemek istiyorlar. Ama buna izin vermeyeceğiz ifadesini kullandı.

“TERÖR ÜLKEMİZİ DEMOKRASİDEN UZAKLAŞTIRARAK İÇ SAVAŞ KOŞULLARINI HAZIRLIYOR”

Bülent Bektaşoğlu, açıklamasında şunları söyledi: Bu son saldırı bir kez daha göstermiştir ki; ülkemizde kontrolden çıkmış, istihbarat kanallarını aşarak her yerde eylemler yapma imkan ve kabiliyetine sahip, ilişkileri karanlık terör güçleri var. Bu güçler tam bir ittifak içinde ülkemizi demokrasiden, cumhuriyetten uzaklaştırmakta, terör eylemlerini artırarak bir iç savaş sürecine taşımakta kararlılar.Ama başaramayacaklar ve kaybedecekler… 

Bundan önce olduğu gibi bundan sonra da askerimize, polisimize, güvenlik güçlerimize ve halkımıza yönelen her saldırıyı kendimize yapılmış gibi kabul edeceğiz, milletçe birlik ve beraberlik içinde olacağız. Böylece terörün halkımızı ayrıştırma amacına ulaşmasını engelleyeceğiz.

“SORUMLULUĞU OLANLAR ORTAYA ÇIKARILMALI”

Ancak, şu gerçeği de biliyoruz ki; terör ve terörizmi güçlendiren iç ve dış politikalardan vazgeçilmediği, hain katillere yardım ve yataklık edenler ve onların işbirlikçileri, yani her türlü sorumluluğu olanlar, zafiyet gösterenler,  ortaya çıkarılmadığı ve cezalandırılmadığı sürece; ülkemize barış ve huzur gelmeyecektir”.

Açıklamasında saldırıyı kınayan Bektaşoğlu, “bu saldırıda şehit olan Doğu ve Güneydoğu’da terörle mücadelede, sınır ötesi operasyonlarda destan yazan bu mavi bereli kahramanlarımızı Allahtan rahmet diliyorum” dedi.                                                                                               

Share
#

SENDE YORUM YAZ

9+1 = ?