Giresun

BEKTAŞOĞLU’NDAN TBMM BAŞKANINA TEPKİ

Cumhuriyet Halk Partisi Giresun Milletvekii Bülent Bektaşoğlu, TBMM Başkanı İsmail Kahraman'ın 'Anayasa'dan Laikliği çıkaracağız' şeklindeki sözlerine tepkii gösterdi. Bektaşoğlu, yapıtğı yazılı açıklamada, Kahraman'ın sözlerini şu cümlelerle değerlendirdi: "AKP’nin artık çekineceği, korkacağı, bir şey kalmadı; hesap soracak yargı, özgür basın, tepki gösterecek STK, CHP dışında örgütlü bir muhalefet gücü yok.

Takıyye yapmadan net biçimde yıllardır kafalarının arkasında sakladıkları söylüyorlar. Uygulamaya geçirmek için her fırsatı değerlendiriyorlar.
TBMM’nin kuruluşunun 96. Yılını kutladığımız 23 Nisan’ın hemen ertesinde, TBMM Başkanı İsmail Kahraman’ın koruma yemin ettiği laikliği kaldırılması gerektiği anlamındaki sözleri, Türkiye’yi karanlık bir ülke yapma niyetlerinin bir parçasıdır.

Buna izin vermeyeceğiz. Geçilmez kırmız çizgimiz Türkiye Cumhuriyeti’nin laik demokratik, sosyal bir hukuk devleti olduğudur.

Laiklik bu ülkenin teminatı olduğu kadar, yüce dinimiz İslamiyetin de koruyucusudur. 96 yıldır ülkemizde dinimizi ve dinimizin bütün gereklerini özgürce yerine getiriyorsak, laiklik sayesindedir. Bütün dinler ve inançlar için de bu geçerlidir.

Anayasamızın değişmesi dahi teklif edilmeyecek maddelerinden birisi laikliktir.

13087353_986675394734398_7639440781758323103_n

“TÜRKİYE’NİN GÜNDEMİ NE BAŞKANLIK, NE LAİKLİK; TERÖR VE ŞEHİTLERİMİZDİR”

Türkiye’nin gündemi ne Başkanlık, ne de laikliği tartışmak değildir. Ülkemiz kan gölüne döndü. Her gün şehit haberleriyle sarsılıyoruz. Giresun’da son 23 günde 3 fidan gibi gencimizi hain tuzaklarda şehit verdik.

Bir iç savaş ve İŞID’la adı konmamış bir dış savaş yaşıyoruz. Sınır il ve ilçelerimizi top, füzelerle vuruyorlar, 45 günde 17 yurttaşımız hayatını kaybetti.
AKP tüm bunları görmezden geliyor, halkımızın görmesini de gündem saptırarak engellemeye çalışıyor.

Bu ülkede can, mal, iç ve dış güvenliği sağlamak huzuru ve barışı sağlamak için AKP’nin gitmesi gerekiyor. Terör başta olmak üzere bu ülkenin bütün sorunları çözerek esenliğe kavuştaracak tek parti CHP’dir. 

Türkiye Cumhuriyeti Devleti, Anayasayı tanımayan bir Cumhurbaşkanı, laikliği tanımayan bir TBMM başkanı, aynı fikirde olan bir Başbakan tarafından yönetilmemelidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir