GiresunManşet ÜstüSağlık

BEKTAŞOĞLU’NDAN ‘HASTANEMİZİ BİTİRİN’ ÇAĞRISI

CHP MİLLETVEKİLİ BÜLENT BEKTAŞOĞLU, TOKİ TARAFINDAN İNŞAATINA BAŞLANAN VE ÜÇ MÜTEAHHİTİN 5 YILDIR BİTİREMÊDİĞİ KADIN DOĞUM VE ÇOCUK HASTALIKLARI HASTANESİ’NİN AKIBETİNİ SAĞLIK BAKANINA SORDU 

Cumhuriyet Halk Partisi Giresun Milletvekili Bülent Bektaşoğlu,sorunların peşini bırakmıyor. 
Milletvekili, Giresun'un önemli bir sorununu daha TBMM’de konuşma yaparak  gündeme getirdi.

Aynı gün iki kez söz alarak konuşan Bektaşoğlu, Hükümet adına genel kurul salonunda bulunan Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal’a sorular yöneltti.

Konuşmasında, Giresun’un geçen haftaki kar yağışı sırasında ve sonrasında ulaşım, enerji gibi pek çok konuda hayatı olumsuz yönde etkileyen mahrumiyet ve mağduriyetler yaşadığına dikkat çeken CHP milletvekili “hemşerilerim bu yüzyıla yakışmayan kötü koşullara maruz kaldı” dedi.

DSC_1087“KADIN DOĞUM VE ÇOCUK HASTANESİ NE ZAMAN BİTECEK?”

2011 yılından beri yapımı TOKİ tarafından sürdürülen ancak bir türlü bitirilemeyen Giresun Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesiyle ilgili de konuşan Bektaşoğlu şunları söyledi: “Sorum Sayın Sağlık Bakanına olacaktı, onun için Sayın Bakanımızın Bakanımıza iletmesi ricasıyla… Giresun'umuzun Teyyaredüzü mevkisinde, Karayollarından alınan arazi üzerine 2011 yılında inşasına başlanan 150 yataklı Giresun Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesinin sözleşme gereği yirmi iki ayda tamamlanması öngörülmesine rağmen hâlâ inşaatı tamamlanamamıştır. TOKİ'nin sorumluluğunda yürütülen hastane inşaatında, geçen bu dört yıllık sürede bugüne kadar 2 müteahhitlik firması çeşitli nedenlerle işi terk yapmış, hâlen 3'üncü müteahhit çalışmalarını sürdürmektedir. Hastanenin ne zaman tamamlanacağı belli değildir. Şu anda Giresun'da kadın ve çocuk sağlığı ve doğum hizmetleri elli yıllık bir hastane tarafından hizmetini sürdürmektedir. Bu sorunu dile getirirken TOKİ'nin rant olmayan, sadece kamu hizmeti içeren inşaatlara bakış açısını, iş bitirimindeki imkân, kabiliyet ve yetersizliğini, Hükûmetin kadın ve çocuk sağlığına gösterdiği duyarsızlığı takdirlerinize sunuyorum”.

BEKTAŞOĞLU: ÖNERGE VERECEĞİM, AKP’Lİ VEKİLLER DE SAHİP ÇIKSIN
CHP Giresun Milletvekili Bektaşoğlu’na teşekkür ederek cevap veren Bakan Ünal ise, “konuyu ilgili bakanlara aktaracağım. Bu konularda size yazılı olarak cevap vereceklerdir” diye konuştu.

Bektaşoğlu, “TOKİ’den işi alan ilk firmanın1000 günde bitirme taahhüdü var. Bırakıp kaçmışlar. Şu anda üçüncü müteahhit inşaatın sorumlusu. 5 yıldır bir türlü bitirilemeyen bu hastaneyle ilgili kapsamlı bir soru önergesi vereceğim” diyerek bu önemli sağlık sorununu çözümü için iktidar partisi milletvekillerine çağrıda bulundu.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir