Giresun

BEKTAŞOĞLU’NDAN DOKUNULMAZLIK AÇIKLAMASI

CHP Giresun milletvekili TBMM'de görüşülen dokunulmazlıkla ilgili maddeler için gizli oylama yapıldığına dikkat çekerek, her partiden evet ya da hayır yönünden oylar kullanıldığını belirtti "Bazı Aktroller dokunulmazlık oylaması üzerinden saldırıya geçmişler" diyen Bektaşoğlu,  CHP'yi güya HDP ile ortak gibi göstermeye çalışıyorlar, hatta PKK'lı yapma mücadelesi içindeler. Ama yemezler, inandıramazlar,halkımız kimin ne olduğunu biliyor" dedi

AKP'yi sert cümlelerle eleştiren CHP milletvekili Bektaşoğlu, yaptığı yazılı açıklamada şunları söyledi: "Dokunulmazlık zırhına büründürerek, soyguncuları, üç kağıtçıları, beytulmala el uzatanları ak'layan, yargıdan kaçıranların kim olduğunu biliyor.

Bütün CHP milletvekilleri gibi dokunulmazlığımın kaldırılması için adaylık münacatımda imza vermiş bir milletvekili olarak, kürsü ve siyasi faaliyet dışında bütün dokunulmazlıkların kaldırılmasından yanayım, olmaya da devam edeceğim.

Halkımızdan farklılığımız, ayrıcalığımız olmamalıdır. Bunun için biz 550 milletvekilinin dokunulmazlığının kaldırılmasını istiyoruz.

Oyuna, taktiye, takıyeye, stratejiye, entrikaya gerek yok!..

AKP'nin sayısal çoğunluğu yetiyor, hiç bir partiye ihtiyaç duymadan bunu yapabilirler.

Kaldı ki bir milletvekilinin dokunulmazlığının kaldırılması için 276 oy yetiyor. Bunu yapmıyorlar, bölük börçük durumdalar, fire vermekten korkuyorlar.

Madde olarak getirsinler TBMM'ye dokunulmazlığın tarihe gömelim..

Ama AKP bunu istemiyor. Çünkü gelecekte geçmişte olduğu gibi dokunulmazlıkla korunacaklarını biliyorlar.

Çeşitli suç eğilimleri var çünkü. Vatana ihanet gibi…"

Bektaşoğlu, Bu 'duyarlı' trol arkadaşlar dönüp önce bir partilerine baksınlar. İktidara geldiklerinde terör var mıydı? PKK'yı bu ülkenin başına onların Cumhurbaşkanları, emekliye ayırdıkları Başbakanları, bakanları, müsteşarları bela etmedi mi?

Çözüm sürecinde Oslo'da, İmralı'da, Kandil'de devletin üst düzey bürokratlarını göndererek anlaşanlar, sonra da oturup Dolmabahçe'de 14 maddelik mutabakat imzalayanlar onlar değil mi?

Eli kanlı katil Öcalan'a devlet adamı muamelesi yapan kim?

Bülent Arınç’ın, Beşir Atalay’ın, Efkan Ala’nın O içimizi sızlatan açıklamalarını unutmadık. 

7 Haziran'dan bu yana 500'e yakın yurttaşımızın katili çözüm sürecinin yöneticileri değil mi?

Canlı bombalar AKP döneminde gelmedi mi?

Sınırlarımızdan ülkemize füzeleri şimdi görmedik mi?" diye sordu.
 

"Terörle, teröristle mücadelede partileri ak olmayanların alınları da ak değildir. Dönüp partinizden hesap sorun Aktrol kardeşlerim"ciyen Bülent Bektaşoğlu,  CHP'nin teröre teröriste terör işbirlikçilerine ve TBMM'yi ortadan kaldırarak diktatörleşmiş bir yönetim yapısı kurmaya karşı mücadelesi Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu önderliğinde sürecektir"ifadesini kullandı.

Bektaşoğlu,"Bu vesileyle vatanımız için can veren bütün şehitlerimize, bize cumhuriyet armağan eden Atatürk ve Kuvayi Milliye Kahramanlarına, Osman Ağa ve Giresun uşaklarına  Allahtan rahmet diliyorum.

Türk gençliğinin ve halkımızın 19 Mayıs Bayramını kutluyor,  Atatürk ve Kuvayi Milliye kahramanlarını, Osman Ağa ve Giresun Uşaklarını saygı rahmet ve minnetle anıyorum.

Onların can ve kan vererek kurdukları Cumhuriyetimizi, demokrasimizi, diktatörlük düzeni kurmak isteyenlere karşı bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da koruyup, kollayacağız ve savunacağız.Yaşasın 19 Mayıs… "dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir