logo

reklam
19 Aralık 2015

BEKTAŞOĞLU:MUHALEFET BELEDİYELERİ BASKI ALTINDA

CHP Giresun Milletvekili Bülent Bektaşoğlu, “muhalefet belediyelerine mali baskı uygulanıyor, ödenek ayrımında partizanlık yapılıyor” şeklindeki iddiaları meclise taşıdı. 

Bütçe görüşmeleri sırasında söz alan Bektaşoğlu, “ben muhalafette  olmasına rağmen başarılı olan bir belediyesi olan ilin milletvekiliğim” diye konuşmasına başladı.

Bülent Bektaşoğlu daha sonra Giresun ve diğer belediyelerin bu yöndeki sorularını dile getirmek üzere  ilgili bakana şu soruları yöneltti: “ Ülkemizde AKP’li belediyeler dışındaki belediyeler çok yönlü yoğun baskı altındadır. Sürekli müfettiş denetimleri nedeniyle belediyeler halka hizmet veremez hale gelmiştir.  

Kasaba belediyeleri borç yükü altındadır. İller Bankasından başka geliri olmayan nüfusu 10 binin altındaki bu belediyelerin borçlarının silinmesi düşünülmekte midir?

Muhalefet belediyelerine mali baskı devam edecek midir? Muhalefet belediyeleri de iktidar belediyeleri gibi desteklenecek midir?

Bu belediyelere de İller Bankası üzerinden yürütülen projelerine gerekli ve yeterli ödenek ayrılacak mı? Ödenek ayırımında partizanlık yapıldığı iddialarını araştıracak mısınız?”

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

8+3 = ?