Giresun

BEKTAŞOĞLU:KILIÇDAROĞLU’NA SALDIRI TÜRKİYE’YEDİR….

CHP Giresun Milletvekili Bülent Bektaşoğlu, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun aracının bulunduğu konvoya yönelik gerçekleştirilen saldırıyı,yazılı bir açıklamayla kınadı.

Şehit askere Allahtan rahmet, yakınlarına başsağlığı dileyen Bektaşoğlu, “Bu saldırıyı, Sayın Kılıçdaroğlu’nun şahsında; partimize, cumhuriyetimize ve demokrasimize, Türk halkına yapılmış bir suikast girişimi olarak değerlendiriyorum”dedi.

Hükümete çağrıda bulunan CHP Milletvekili, “Siyasi iktidar bu konuda sorumluluk ve yetkilerini kullanmalı ve ülkenin bölünmez bütünlüğünü bozarak kaos ve kargaşa yaratmak isteyen güçlerin, maşaları aracıyla gerçekleştirdikleri bu saldırının faillerini biran önce bulmalıdır.

Bu ülkenin anamuhalefet partisinin genel başkanını resmi bir program sırasında, üstelik de terör saldırılarının gündemde olduğu bir dönemde koruyamayan güvenlik ve istihbarat yapısı içinde ihmali görülenlerden hesap sorulmalıdır.

Bunun peşini bırakmayacağız”ifadesini kullandı”.

unnamed"KILIÇDAROĞLU'NA SAHİP ÇIKMAK TÜRKİYE'YE SAHİP ÇIKMAKTIR"

Bektaşoğlu, açıklamasında şunları söyledi:”Bu suikast girişiminde bulunan hainler ve arkasındaki güçler şunu bilmelidir ki; ne yaparlarsa yapsınlar bizleri korkutamayacaklardır. Hiçbir güç bizi yolumuzdan döndüremeyecektir. Teröre karşı tam demokrasi mücadelemiz daha bir azim ve kararlılıkla sürecektir.

Bir kez daha görülmüş ve anlaşılmıştır ki; demokrasinin,hak ve özgürlüklerin,  yılmaz savunucusu, teröre karşı net bir duruş sergileyen Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na sahip çıkmak, Türkiye’ye sahip çıkmaktır.

O’nun bu nedenle hedef alındığı ortadadır.

Allah O’nu Türkiye’ye bağışladı…”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir