Giresun

BEKTAŞOĞLU’DAN,KILIÇDAROĞLU’NA SALDIRI YORUMU

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıdaroğlu'nun  İstanbul'daki patlamada şehit olan polis memurlarının cenazesinde saldırıya uğramasına yönelik tepkiler sürüyor. CHP Giresun Milletvekili Bülent Bektaşoğlu, saldırının AKP tarafından organize edildiğini iddia ederek, "bu saldırılar bir merkezden yönetiliyor. CHP'yi terörle birmiş gibi göstermeye çalışıyorlar" dedi.

Yazılı bir açıklama yapan Bektaşoğlu, AKP'yi sert sözlerle eleştirdi. Milletvekili açıklamasında şunları söyledi:

“CHP’YE SALDIR BİR MERKEZDEN YÖNETİLİYOR”

Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'na, şehit polislerimiz için düzenlenen cenaze töreninde önce sözle ve ardından da önüne mermi atılarak yapılan saldırı, bir merkezden yönetilmektedir ve güya CHP’yi terörle birmiş gibi göstermek isteyen AKP’nin projesine katkı sağlama amaçlıdır. 
Alçakça planlanan ve cami avlusunda, şehitlerimizin tabutu başında bir gurup saygısız ‘AK trol’ tarafından gerçekleştirilen bu terör eylemini kınıyorum.

Faillerinin ve arkasındaki güçlerin, azmettiricilerin ortaya çıkarılmasını bekliyorum.

“TERÖRÜN KANI ALINLARINDA, HESAP VERECEKLER”

Bu eylemleri tasarlayanlar şunu iyi bilmelidir ki; terörün kanı alınlarındadır. Ne yaparlarsa yapsınlar çıkaramayacaklardır.
Çünkü çözüm süreci, HDP- İmralı-Oslo-Kandil-Dolmabahçe ekseninde teröre verdikleri destek sonucunda; ülkemizi kan gölüne çevirenler onlardır.

1 yılda 600’e yakın yurttaşımızın ölümüne neden olanlar, kentlerimizi ateş ve bomba dumanları altında bırakanlar, komşularımıza, bütün dünyaya bizi düşman edenler onlardır.

Karadeniz’e terörü transfer ederek huzurumuzu bozanlar da onlardır.

Er ya da geç bugünlerin hesabını vereceklerdir.

“HİÇ BİR SALDIRI BİZİ YILDIRAMAZ”

Hiçbir saldırı, genel başkanımız başta olmak üzere; hiç bir CHP’liyi yıldıramayacak, tersine demokrasi mücadelemize, inançlarımıza ve teröre, terör örgütlerine karşı yürüttüğümüz kararlı politikamıza güç katacaktır.

Bu vesileyle, bütün şehitlerimize Allahtan rahmet, yakınlarına ve ülkemize baş sağlığı diliyorum"

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir