logo

reklam
27 Temmuz 2017

BEKTAŞOĞLU’DAN BAKAN FAKIBABA’YA FINDIK İÇİN ÇAĞRI

CHP Giresun Milletvekili Bülent Bektaşoğlu, geçtiğimiz hafta görevine başlayan Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba’dan ‘fındık fiyatlarına müdahale’ istedi.

TBMM Genel Kurulu’nda bugün söz alan Bektaşoğlu, Bakan Fakıbaba’ya başarılar diledikten sonra , “özellikle Giresun milletvekili olarak, gıda tarım ve hayvancılık bakanı sayın Ahmet Eşref Fakıbaba’ dan beklentilerimiz var.  Kendisinden, bölgemizin tek geçim kaynağı, 8 milyon nüfusu ilgilendiren, 6 ilin ekonomisinin çarkını döndüren fındıkla ilgili; yeni, şimdiye kadarkinden farklı, üreticilerimizin hak ve menfaatlerini koruyan politikalar ortaya koymasını bekliyoruz” dedi.
Bakan’a düşen fiyatlara müdahale etmesini isteyen Bektaşoğlu, şu çağrıyı yaptı: ”Sayın bakana ilk çağrım, bir an önce şu anda yerlerde sürünen fındık fiyatlarıyla ilgili somut önlemler alması, fındığın taraflarından görüş alarak 2017 için müdahale alımı politikaları oluşturması yönündedir. 

Kendisinin, yabancı tekellerin, onların yerli ortaklarının değil, fındığın ve üreticinin bakanı olmasını istiyor ve bekliyoruz.

8-9 lira fındığın hakkı olan değil, sömürgenlerin oluşturduğu fiyattır.

Ülkemizin, bölgemizin, üreticimizin daha fazla mağdur edilmesine sessiz kalmayacağımızın bilinmesini isterim”
Bektaşoğlu konuya ilişkin olarak TBMM’ye yeni bir soru önergesi vereceğini söyledi. 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

7+9 = ?