logo

reklam
14 Nisan 2017

                     BEKTAŞOĞLU’DAN SON ÇAĞRI

“HAYIR’LA CUMHURİYET VE DEMOKRASİYİ, PARLAMENTOYU, ÖZGÜRLÜKLERİMİZİ MAL VE CAN GÜVENLİĞİMİZİ VE ÜLKEMİZİN BİRLİK VE BERABERLİĞİNİ KORUYACAĞIZ. TEK ADAM YÖNETİMİ FELAKETTİR”.

CHP Giresun Milletvekili Bülent Bektaşoğlu, yaptığı yazılı açıklamada “Halkımız tehlikenin farkında. Referandumdan Hayır çıkacak diye umuyorum. Giresun’dan da iyi bir sonuç bekliyoruz. Herkesi yurttaşlık görevinin gereği olarak oyunu kullanmaya, oyunu attığı sandığa sahip çıkmaya çağırıyorum” dedi.

“YARIN İNŞALLAH CUMHURİYET VE DEMOKRASİNİ KORUMUŞ BİR ÜLKENİN YURTTAŞI OLACAĞIZ”

Kampanyanın son günlerini Giresun merkez, Eynesil ve Dereli’de esnaf ve halk ziyaretleriyle geçiren Bektaşoğlu, açıklamasında şunları söyledi :“Bir ay süren kampanya boyunca anayasa tasarısıyla getirilmek istenen rejim değişikliğini anlattıklarını ifade ederek, şunları söyledi: “Her gün sahadaydık. İl ve ilçe başkan ve yöneticilerimize, kadın kollarımızla, bütün partililerimizle birlikte ilimizi karış karış gezerek halkımızı aydınlatmaya çalıştık. Elimizden gelen her şeyi yaptık. Gönlümüz ve vicdanımız rahat. Bütün örgütümüze, bize samimiyetle destek olan, saha çalışması yapan parti ve STK’lara ve çalışmalarımızı haber yaparak kamuoyuna ulaştıran basına teşekkür ediyorum. Hep birlikte trilyonluk bütçeyle, kamu kaynaklarını, devletin bütün imkanlarını kullananarak kampanya yürütenlerle, medyanın bilgi kirliliğiyle, trollerin provokasyonlarıyla hakka ve halka inanarak mücadele ettik. Artık karar halkımızındır.

“Asırlardır hür yaşamış Türk halkının sağduyusuna inanıyorum” diyen Bektaşoğlu, “belki de son kez kararımızı soruyorlar. Bir daha evet deme şansımız olması için hayır demeliyiz.  Pazar günü, yasama, yargı ve yürütmeyi yönetme yetkisini, 80 milyonun iradesini tek bir adama bırakan, demokratik hak ve özgürlükleri, can ve mal güvenliğini ortadan kaldıran bu tasarıyı ret edeceğiz. Emperyalizmin ülkemizi eyaletlere bölme ve parçalama projesini rafa kaldıracağız. Pazartesi günü Cumhuriyet ve demokrasini oylarıyla korumuş bir ülkenin yurttaşı olarak yepyeni bir başlangıç yapacağız. Hangi partiden olursak olalım HAYIR’da birleşeceğiz ”

“CUMHURBAŞKANI GİRESUNLULARI İNANDIRAMADI”

Bektaşoğlu, açıklamasında, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Giresun’da gerçekleştirdiği mitingi, “Anayasaya neden evet denmesi gerektiğini anlatmak yerine, tek bir kelimesi doğru olmayan açıklamalar yaptı. Hayır diyenleri terör örgütleriyle birlikte eşleştirdi. Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na hakaretler yağdırdı. Ama Giresunluları inandıramadı, Hayır kararlarını değiştiremedi” sözleriyle değerlendirdi.

Bülent Bektaşoğlu “7 yıldır Giresun merkeze tamamen doğalgaz getiremedikleri halde ‘bazı ilçelere doğalgaz getireceğiz’ demesini ise, boş bir vaat olarak değerlendiriyorum. Kaldı ki tek derdiğimiz doğalgaz değil. Eğitimden sağlığa, ulaşıma kadar pek çok sorunumuz var. Referandum olduğu halde sanki seçim varmış gibi vaatlerde bulunan Cumhurbaşkanından; fiyatı yerlerde sürünen fındıkla, Giresun limanıyla, Güney Çevre yoluyla, demiryoluyla, yoksulluğumuzla, işsizlikle, göçle, yaylalarla ve diğer sorunlarımızla ilgili açıklamalar beklerdik ” dedi. 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

3+1 = ?