logo

reklam
20 Temmuz 2017

BEKTAŞOĞLU’DAN ASKERİ KÜÇÜK DÜŞÜREN AFİŞLERE TEPKİ

BEKTAŞOĞLU CUMHURBAŞKANININ 15 TEMMUZ GÖRSELLERİNİ ‘ORDUMUZ İTİBARSIZLAŞTIRILIYOR, BİR DAHA KULLANILMAMALI’ DİYE TBMM’YE TAŞIDI. BEKTAŞOĞLU, "AFİŞLERDE ASKER DEĞİL, DARBECİ HAİN FETÖ’CÜLER OLMALI" DEDİ…


CHP Giresun Milletvekili Bülent Bektaşoğlu, Cumhurbaşkanlığı tarafından hazırlanan 15 Temmuz afiş ve görsellerinde Türk ordusunun itibarsızlaştırılarak küçük düşürüldüğünü iddia ederek, bunun bir ‘ordumuzu yıpratma soğuk savaşı’ projesi olduğunu belirtti. 
TBMM’de konuya ilişkin dün gece bir konuşma yapan Bektaşoğlu, ayrıca bir de Milli Savunma Bakanı Fikri Işık’ın cevaplandırması istemiyle soru önergesi verdi.
Bektaşoğlu, Türk Milletinin güçlü devletler kurma başarısının arkasında, ordusunu milletinin ve ailesinin bir parçası gibi görme, kendi varlığının ve vatanının, koruyucusu,  kollayıcısı olarak kabul etme anlayışı olduğunu, asker ocağının ‘Peygamber Ocağı’  gibi görülerek kutsal kabul edildiğini söyledi. 
Türk ordusunun, milletiyle birlikte emperyalizme karşı kurtuluş savaşı vererek Cumhuriyet ve ulus devlet kuran dünyadaki tek ordu unvanına sahip olduğunu belirten CHP Milletvekili  ”ancak son yıllarda siyaset kurumu, özellikle medya üzerinden ordumuzun bu özel niteliklerini ve itibarını ortadan kaldırmaya, milletiyle onan inanç bağını koparmaya, giderek pasifleştirmeye, yaptıklarını kötü göstermeye yönelik, adeta bir soğuk savaş yürütmektedir. 15 Temmuz da cumhuriyeti ele geçirmek için gerçekleştirilmek istenen hain işgal girişiminin yıl dönümünde yürütülen kampanyalar da aynı amaca yöneliktir”ifadesini kullandı. 
“CUMHURBAŞKANININ AFİŞLERİNİN FETÖ’YLE MÜCADELEYE KATKISI YOK” 
Bülent Bektaşoğlu 15 Temmuz görselleriyle ilgili Bakan Işık’a şu soruları yöneltti: 
1-15 Temmuzun yıldönümünde Cumhurbaşkanlığı tarafından hazırlanan afişlerin bir bölümünde, Türk askerinin tümünü, ayırt etmeksizin milletine karşı silah, bomba, uçak kullanan kişiler, bir bölümünde ise milleti tarafından teslim alınmış, ağlayan zavallı gibi göstermenin amacı ve yararı var mıdır? 
2- Ordu ile milleti karşı karşıyaymış gibi gösteren bu tür görsellerle yaratılmak istenen algının FETÖ’ye karşı yürütülen mücadeleye katkısı ne olacaktır?
3-Sizce15 Temmuz hain kalkışmasında sadece askerler mi aktif rol üstlenmiştir? Sanki darbe girişiminde diğer unsurlarının olmadığı mı ima edilmektedir? 
4-Bu afişlerde FETÖ örgütünün yönetim kadrosunda yer aldığı kabul edilen başta Fetullah Gülen, Adil Öksüz, Şaban Dişli, Zekeriya Öz gibi isimlere neden yer verilmemiştir?      
5-Bakanlık olarak Türk Silahlı Kuvvetlerini rencide eden, itibarsızlaştıran, 15 Temmuz’da 249 yurttaşımızın şehit olmasından askerleri sorumlu tutan bu afişlerin bir daha kullanılmaması yönünde bir girişiminiz olacak mıdır? 
6- Yasal olarak Türk Silahlı Kuvvetlerinin komutanı olarak kabul edilen Cumhurbaşkanının, Bakan olarak sorumluluğunu taşıdığınız silahlı kuvvetleri bu şekilde algılatmaya çalışması sizce doğru mudur?   

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

10+4 = ?