GiresunSiyaset

BEKTAŞOĞLU:CHP BİLDİRGESİ KURTULUŞ REÇETESİ

Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) 200 sayfalık seçim bildirgesini “yaşanacak bir Türkiye” sloganıyla açıkladı. Asgari ücretten, 20 yıllık ekonomik plana, enflasyon hedefinden, büyüme hızına kadar bir çok vaadin sıralandığı bildirgede; özgürlük, hukuk devleti ve demokrasiye vurgu yapıldı. Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu tarafından açıklanan bildirgeye göre CHP iktidarında asgari ücret 1500 lira olacak ve vergi kesintisi yapılmayacak. Çiftçinin kullandığı mazotun litresi de 1,5 liraya düşürülecek. CHP yoksullukla mücadeleyi de birinci gündem maddesi olarak belirledi.
Ankara’da ATO Toplantı Salonu’daki toplantıya, CHP Giresun Milletvekili adayları Eczacı Bülent Yener Bektaşoğlu, Selahattin Karaahmetoğlu, İbrahim Akgün ve Basri Gürsoy da katıldı.

Toplantıyı değerlendiren CHP Milletvekili adayı Bülent Bektaşoğlu, “Çok coşkulu, yoğun bir katılımla gerçekleşen toplantımızda Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun açıkladığı bildirge; Türkiye’nin bütün sorunlarını gerçekçi, akılcı, kucaklayıcı, birleştirici politikalarla çözmeyi amaçlamaktadır. Türkiye’nin bu kötü süreçten kurtuluş reçetesidir. Ülkemize hayırlı olsun” dedi.

Bektaşoğlu, “Partimizin bu taahhütlerini önümüzdeki günlerde başlatacağımız kampanyayla ben ve arkadaşlarım ilimize özel konuları da kapsayacak şekilde halkımıza ayrıntılarıyla anlatacağız ” diye konuştu.  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir