logo

reklam
21 Kasım 2016

BEKTAŞOĞLU:AKP ÇOCUKLARA TACİZ YASASINI GERİ ÇEKMELİ

MİLLETVEKİLİ BEKTAŞOĞLU: ÇOCUK İSTİSMARCILARI MAĞDUR DEĞİL, SUÇLUDUR…

CHP Giresun Milletvekili Bülent Bektaşoğlu, ‘küçük yaşta çocuğa cinsel taciz ve tecavüzde bulunanlara  af’imkanı getirdiği için tepki gören hükümet teklifinin TBMM’de AKP oylarıyla kabul edildiğini belirterek “yarın tasarının yer aldığı yasanın tümünün oylaması yapılacak. Buna sonuna kadar direneceğiz. AKP’nin toplumu geren ve ahlak kavramına ciddi zarar veren bu yasayı geri çekmesini bekliyoruz” dedi.

“AKP’nin mağdur kabul ettiği kesimlere bir de taciz ve tecavüzcüler de eklendi. Şimdi de onları cezaevlerinden ve yargılanmaktan kurtarmaya çalışıyorlar” diyen Bektaşoğlu “oysa bu ülkenin asıl mağduru çocuklardır. Ve sadece cinsel istismar değil, siyasetin bütün olumsuzluklarını onlar yaşıyor. Bizim asıl mücadelemiz; çocuk ölümleri, çocuk işçiliği, çocukların eğitim-sağlık sorunları, yokluk, yoksulluk, şiddet ve diğer sorunlar için olmalı. Çocuklar, gençler, kadınlar için yasalar çıkarmalıyız. Bunları yok sayıp çocuklarımızın hayatını karartanları kurtaran suçluları düşünmek AKP’ye çok yakıştı. Başbakan da buna sahip çıkıyor. Çocuklarımız bizim geleceğimiz. Onları her türlü olumsuzluklardan koruyacağız.  CHP çocukların mutlu olduğu bir Türkiye istiyor.” diye konuştu.

ADALET BAKANINA GÖREVDEN EL ÇEKTİRİLMELİ
CHP milletvekili “taciz ve tecavüzcüleri koruyan yasal düzenlemeler yapma  anlayışına ve ruh haline sahip, aile tanımını tecavüzcüsüyle küçük yaştaki çocuğu evlendirmeye dayandırmak isteyen bir Adalet Bakanı bu ülkede adalet kurumlarından sorumlu olamaz. Derhal görevden el çektirilmelidir. Böyle bir teklifi sağ duyu sahibi AKP’liler de kabul etmiyor” ifadesinde bulundu.
Bülent Bektaşoğlu, “yasa tasarısına tepki gösteren kadın örgütleri başta olmak üzere bütün halkımıza teşekkür ediyorum” dedi. 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

1+5 = ?