GiresunUlusal

BEKTAŞOĞLU YENİKAPI’DA GURBETÇİLERLE BULUŞTU

CHP Giresun Milletvekili Bülent Bektaşoğlu, Giresun Federasyonu tarafından bu yıl 10’uncusu düzenlenen Giresun Günleri’ne katıldı.

dsc_1001

Önceki gün İstanbul’a gelen Bektaşoğlu, 2 gün boyunca Giresun Valiliği, Giresun Belediye Başkanlığı, ilçeler ve diğer stantları ve ürün satışlarının yapıldığı pazarı gezerek İstanbul’daki Giresunlularla birlikte oldu. Yoğun ilgi gören Bektaşoğlu, hemşerilerimizle hasret giderdi.

dsc_0834

Giresun Günlerinin resmi açılış töreninde konuşan Bektaşoğlu, etkinliği sıla ile gurbetin buluşması olarak değerlendirerek, yerel kültürün yaşatılmasında emeği geçenleri kutladı. 

CHP milletvekili, İstanbul’da 500’bine yakın yaşayan Giresunlu olduğunu belirterek, “bu işsizliği yarattığı göçün acı gerçeğidir. Memleketlerinde iş ve aş bulamayan hemşerilerimiz gurbete çıkıyor.35 bin dolayında kayıtlı işsizimiz var. Ekonomimiz zayıf. Hizmet eksikliklerimiz var. Bu kadar olumsuzluk bizim kaderimiz değildir. Geçenlerde İş-Kur’un yaptığı sınava 6 bine yakın kişinin katılması bunun göstergesidir. Bu göçü tersine çevirmeliyiz” dedi.

Giresunluların lobicilik faaliyetlerini güçlendirmelerini isteyen Bülent Bektaşoğlu, “Giresun Günleri birlik ve beraberliğimizi güçlendiriyor. Bu gücümüzden lobi yaramalıyız. Bu sayede  hizmet alırız”diye konuştu. Bektaşoğlu Giresun Günleri’ni sıla ile gurbetin birleşmesinin, kaynaşmasının güzel bir örneği olarak değerlendirdi.

dsc_0769

Giresun Günlerinde stantları gezen Bülent Bektaşoğlu'na Belediye Başkanı Kerim Aksu, CHP İl Başkanı Necati Tığlı ve bazı meclis üyeleri de eşlik etti. dsc_0756

dsc_0764

dsc_0912

dsc_0980

dsc_0921

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir