logo

reklam
13 Nisan 2017

BEKTAŞOĞLU: VATANINI SEVEN OYUNU KULLANMALI

CHP MİLLETVEKİLİ BEKTAŞOĞLU İL BAŞKANI NECATİ TIĞLI VE PARTİ YÖNETİCİLERİ ALUCRA VE ÇAMOLUK’TA ‘HAYIR ÇALIŞMASI’ YAPTI 

CHP Giresun Milletvekili Bülent Bektaşoğlu, 16 Nisan’da Türkiye’nin geleceğinin oylanacağını belirterek “Vatanını seven oyunu kullanmalı” çağrısı yaptı. Bektaşoğlu “Hayır da Evet de yurttaşlarımızın kararı, ama biz Hayır’ın ülkemizin menfaatine olduğunu düşünüyoruz. Evet demek için tek bir nedenimiz bile yok” dedi. 

“HAYIR, ÜLKEMİZİN HAYRINA”

Referandum çalışmasını Alucra ve Çamoluk’ta sürdüren Bektaşoğlu, esnaf ve halk ziyaretleri yaparak kahvelerde konuştu. İl Başkanı Necati Tığlı, Kadın Kolları Başkanı Fatma Altundaş Demiroğlu ve parti yöneticileriyle ilçeye giden Bektaşoğlu, “bu bir seçim değil. Seçimlerde herkes dilediği partiye oy verebilir. Bu referandumda partili özelliğimizi bırakacağız. Herkes elini vicdanına koyarak kararını verecek.  Evet’in de Hayır’ın da başımızın üstünde yeri var. Ama biz Hayır’ın ülkemizin ve geleceğimizin hayrına olacağına inanıyoruz” dedi.

“AKP’Lİ BAKAN, MİLLETVEKİLİ VE YÖNETİCİLERİ DE HAYIR DİYECEK”

“Alucra ve Çamoluklular Cumhurbaşkanını, Başbakanı seviyor. Bu yöreden Başbakan yardımcısı da var. Ama Evet oyu onların varlıklarını sona erdirecek. Pek çok bakan ve milletvekili, belediye başkanı ve AKP kadroları da bu nedenle bu tasarıya hayır diyecek” diyen Bektaşoğlu “Bu bir seçim değil, 2019’dan sonra seçilecek olan Cumhurbaşkanına verilecek olan yetkileri oylayacağız. Ya demokrasi ve cumhuriyet devam edecek, ya da başta egemenlik hakkı olmak üzere bütün kurum ve kuruluşları tek bir kişiye yönetme hakkı vereceğiz. Evet dersek tüm rejim değişecek, hayır dersek her şey yerli yerinde kalacak. ” ifadesini kullandı.

CHP Milletvekili Bektaşoğlu konuşmasında “Katılım oranı sonucu belirleyecek. Dolayısıyla hemşerilerimin, özellikle anneler ve gençlerin tümü mutlaka sandığa gitmeli” çağrısı yaptı.  “GİRESUN’DAN HAYIR ÇIKARACAĞIZ”

Referandum sonucuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Bektaşoğlu, şöyle konuştu:  “Son haftaya girildiğinde,  yurttaşlarımız Hayıra yönelmiş durumda Giresun’da çok iyi bir sonuç alacağımıza inanıyorum. İl merkezi ve ilçeler, köylerdeki çalışmamızın sonucunu alacağız. Halkımız bunun bir seçim olmadığının, cumhuriyet ve demokrasiyi ortadan kaldırmak için hazırlanmış, emperyalist güçlerin Türkiye’yi bölüp parçalama eyaletlere bölme projesi olduğunu anlıyor. Ama ‘herkes kararını verdi’ diye kimse sorumluluktan kaçmamalı. Bunun için herkesi göreve çağırıyorum. Son iki gün kala herkes bir en az bir kişiyi Hayır’a ikna etmeli. Bu anayasa değişikliğinin ülkemize nelere mal olacağını, kapı komşumuzdan başlayarak herkese anlatmalıyız” dedi.  

Share
#

SENDE YORUM YAZ

6+4 = ?