Giresun

BEKTAŞOĞLU: TERÖRDEN AKP SORUMLU

CHP Giresun Milletvekili Bülent Yener Bektaşoğlu, “kitle katliamına yönelik” olarak nitelendirdiği saldırıda, hayatını kaybeden yurttaşlara Allahtan rahmet, yaralılara da acil şifa diledi.

Bu son saldırının hedefi, yapılış şekli ve özellikleriyle diğerlerinden farklı olarak değerlendirilmesi gerektiğini belirten Bektaşoğlu, “Çünkü teröristler bu sefer en korunaklı, birinci derece güvenlik önlemleri uygulanan stratejik bir alanı seçip yoğun bir turizm hareketliliğinin yaşandığı bir dönemde bu saldırıyı gerçekleştirerek kendileri açısından güç mesajı vermek istemişlerdir” dedi.

Yine ilk kez, 3 kişiden oluşan “canlı bomba timinin” bu saldırıda kullanıldığını ifade eden Bektaşoğlu, “Tüm bunlar saldırının daha organizeli, planlı ve uzun bir hazırlık evresinden sonra gerçekleştirildiğini göstermektedir” değerlendirmesinde bulundu.

“HÜKÜMET SORUMLULUĞU ÜSTLENMELİ”

“Bu süreçte, İçişleri Bakanlığı’nın, Ulaştırma Bakanlığı’nın, İstanbul Valiliği’nin güvenlik ve istihbarat birimlerinin ne yaptığını merak etmekteyiz” diyen Bektaşoğlu, hükümetin diğer saldırılardakinden daha fazla zafiyet ve ihmal olduğunu kabul edip sorumluluğu üstlenmesi gerektiğini kaydetti.

İstifa müessesinin harekete geçirilmesini isteyen Bektaşoğlu, “AKP iktidarı tutarsız iç ve dış politikasın da etkisiyle terörle mücadeledeki kararlılığını, imkan ve kabiliyetini yitirmiştir. Teröre karşı en önemli mücadele gücü olan halkımızın birliğini sağlamaktan uzak bir tavır içindedir. Sadece ‘başkanlık’ amaçlı bir yönetim hedefi için mesai yapmaktadır. Bu anlayıştan vazgeçilmeli, bir insanlık suçu olan terörle mücadele hepimizin tek ve ortak hedefi olmalıdır” dedi

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir