logo

reklam

BEKTAŞOĞLU TBMM’DE ‘GİRESUN FETÖ ÜSSÜ’ İDDİASINI SORDU

CHP MİLLETVEKİLİ BÜLEN BEKTAŞOĞLU, AKP MİLLETVEKİLİ KÜLÜNK’ÜN ‘GİRESUN FETÖ’NÜN ÜSSÜ’ SÖZLERİNİ TBMM’YE TAŞIDI VE  “KİM BU FETÖCÜLERİ KORUYAN AK SAÇLI”DİYE SORDU, BAKANLARI GÖREVE ÇAĞIRDI, SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDU…

                   BEKTAŞOĞLU: ‘GİRESUN FETÖ ÜSSÜ’ NE DEMEK?..

Cumhuriyet Halk Partisi Giresun Milletvekili Bülent Bektaşoğlu, AKP İstanbul Milletvekili Metin Külünk’ün ‘Giresun FETÖ’nün üssü’ sözlerinin ne anlama geldiğini sordu. İddiayı TBMM’ye taşıyan Bektaşoğlu, ‘Külünk sözlerini bilgi ve belgelerle kanıtlasın’ dedi.  Milletvekili Bektaşoğlu, Adalet ve İçişleri bakanlarına da çağrıda bulunarak iddialarla ilgili soruşturma başlatılmasını istedi.

GİRESUN FETÖ’NÜN ÜSSÜ MÜ, KRİPTO YAPI MI VAR?

TBMM’nin bugünkü oturumunda söz alan CHP Milletvekili Bektaşoğlu, Metin Külünk’ün geçtiğimiz günlerde Giresun'da verdiği konferansta söylediği sözleri hatırlattı. Bektaşoğlu “Sayın Külünk Giresun'un FETÖ'nün üssü olduğunu iddia etmiştir. Ayrıca, Giresun'da kripto yapılanmasının sürdüğünü ve bu örgütle ilişkisi olanların "ak saçlı" diye bahsettiği üst düzey birisi tarafından korunduğunu belirtmiştir.

Giresun'da FETÖ gibi demokrasimizi, cumhuriyetimizi, Parlamentoyu hedef olan bir örgütün üssünün bulunduğu ve varlığını sürdürdüğü iddiası mutlaka araştırılmalıdır. Bu sözler ve iddialar üzerine hâlâ bir işlem yapılmamış olmasını yadırgıyorum” diye konuştu.

BAKANLARI GÖREVE ÇAĞIRDI: “KÜLÜNK GİRESUN FETÖ’NÜN ÜSSÜ İDDİASINI KANITLAMALI” 

Bülent Bektaşoğlu, şunları söyledi: ”Sayın İçişleri Bakanı ve Adalet Bakanını göreve davet ediyorum. Buradan, Giresun Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunuyorum.? Sayın Külünk de bu sözleri net ve somut bilgi ve belgelerle açıklamalıdır, yoksa iki gönüllü alayla Kurtuluş Savaşına katılan, cumhuriyetimizin kurulmasında etkin olan kahraman atalara sahip Giresun'u kimsenin bu şekilde karalamaması gerekmektedir.

FETÖ'yle samimi bir şekilde mücadele edilmiyor. İddialarımızın bir AKP'li vekil tarafından dile getirilmesini de AKP Grubunun takdirine bırakıyorum”.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

5+2 = ?