logo

reklam

BEKTAŞOĞLU: TARIM VE HAYVANCILIĞİ BİTİRDİLER

Cumhuriyet Halk Partisi Giresun Milletvekili Bülent Bektaşoğlu, Aksu’daki festival alanına kurulan kurban satış pazarına çadır kuran satıcıları ziyaret etti.

 

 

 

 

DSC_0017DSC_0037Satıcılarla sohbet ederek sorunlarını dinleyen Bektaşoğlu,”halkımızın verimli süt hayvanlarını kurbanlık olarak satmak zorunda kalmaları düşündürücü” dedi. Bülent Bektaşoğlu pazarda belediyenin verdiği hizmetlerin takdir edildiğini ancak Giresun’un bir an önce modern bir hayvan pazarına kavuşturulması gerektiğini belirterek, bunun için belediyenin mevcut projesine destek olunmasını istedi.

DSC_0052

                "SATICILAR MODERN MEZBAHANE İSTİYOR"

Milletvekili Bektaşoğlu, yaptığı açıklamada şunları söyledi:” Satıcılar, özellikle modern bir mezbaha istiyor. Hatta çevre illere de hizmet veren bir canlı hayvan borsası kurulması talep ediliyor. Satıcılar hayvan bakım maliyetlerinin yüksekliğinden yakınıyor. Süt fabrikası olan bir iliz. Bu bir avantaj. Bu fabrika temelinde Giresun’da tarım ve hayvancılığın gelişmesi için devlet eliyle uygulanan özel projelere ihtiyaç var”. Bektaşoğlu,” Yanlış teşviklerle yürütülen politikalar Türkiye’de hayvancılığı bitiriyor. Hayvancılığın merkeziydik. Dışarıdan et ithal eden bir ülke haline geldik. Et fiyatları 40 TL’sınırlarına dayandı. AKP döneminde tarım ve hayvancılıktan geçinen nüfus sayısı %40’ların altına düştü. Giresun’da bundan nasibini göçle aldı.İnşallah seçmenimiz bize onlara hizmet etme gücü verir de tarım ve hayvancılığı yöremize katkı sağlayacak düzeye ulaştırırız ” diye konuştu.

DSC_0009CHP Milletvekili Bülent Bektaşoğlu, ziyaretleri sırasında bir çadırda kurban pazarlığına da eşlik ederek satıcı ile alıcı arasında arabulucuk yaptı.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

10+7 = ?