Giresun

BEKTAŞOĞLU SORDU: SKORSKY NEDEN DÜŞTÜ?

BEKTAŞOĞLU,  “DAHA ŞEHİTLERE, YARALILARA ULAŞILMADAN, GÖRGÜ TANIKLARI DİNLENMEDEN, HİÇ BİR TEKNİK  İNCELEME YAPILMADAN ‘SİSTEN DÜŞTÜ’ AÇIKLAMALARINI İNANDIRICI BULMADIK”DEDİ

CHP Giresun Milletvekili Bülent Bektaşoğlu, TBMM’de söz alarak, bayramda  Alucra’dan dönerken Tohumluk yaylasında  düşen askeri helikopterle  ilgili konuştu. Şehitlere rahmet, olayda yaralanan Giresun jandarma bölge komutanı Tuğgeneral sayın Mustafa Doğru ve diğer yaralılara acil şifa dileyen CHP’li vekil, kaza sonrasında yardıma koşan köylüleri kutladı. 

“BU ACELEYİ ANLAMIŞ DEĞİLİZ”

“Bayramın acı olaylarından birisi seçim bölgem Giresun’da yaşandı diye sözlerine başlayan Bektaşoğlu, Alucra ilçesinde karakoldaki askerlerle bayramlaşma ve şehit yakınlarını ziyaretten dönenlerin bulundukları askeri helikopterin, Tohumluk yaylasında düştüğünü ve asker ve asker yakınlarından 7 kişi şehit olduğunu hatırlattı. Olay sonrası yapılan açıklamaları inandırıcı bulmadığını söyleyen CHP milletvekili “Hükümet yetkilileri, bu olayın hemen ardından, daha olay yerine, şehit ve yaralılara ulaşılmadan, olayın sis ve kötü hava koşullarından meydana geldiğini açıkladılar.
Görgü tanıkları dinlenilmeden, teknolojik ve hukuki inceleme yapılmadan, bilgi ve belgeler oluşmadan yapılan bu açıklamaları inandırıcı bulmadık. Bu aceleyi ve telaşı anlamış değilim” diye konuştu.”.

Hükümeti göreve davet eden Bektaşoğlu, şunları söyledi:  “Helikopterin düşmesine neden olacak bir sisin olmadığı iddiaları başta olmak üzere;olayın bütün boyutlarının, hiçbir kuşkuya meydan vermeyecek şekilde ortaya çıkarılmasın, özellikle kaza kırım raporunun bir an önce açıklanmasını bekliyoruz. İnşallah acımızı artıracak başka bir sonuç çıkmaz”.

KÖYLÜLERİ KUTLADI

Bülent Bektaşoğlu,açıklamasında “Olay yerine ulaşıp yaralıları ve şehitleri uzun uğraşılarla ormanlık alandan ambulanslara taşıyan ve herkese insanlık dersi vererek takdir toplayan Giresun hemşerilerimi de kutluyorum”ifadesini kullandı.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir