logo

reklam
02 Kasım 2015

BEKTAŞOĞLU SEÇİMLERİ DEĞERLENDİRDİ

CHP Giresun Milletvekili Bülent Yener Bektaşoğlu, 1 Kasım seçimlerini yazılı bir açıklamayla değerlendirdi.  Partisine ve adaylarına oy verenlere ve bütün Giresunlulara teşekkür eden Bektaşoğlu,milletvekili seçilenleri de kutlayarak, “Artık bundan sonra bana oy veren vermeyen ayrımı yapmadan bütün Giresun’un ve Türkiye’nin milletvekili olarak, TBMM’de ilimi ve ülkemi temsil edeceğimin bilinmesini isterim”dedi.

“SEÇMEN İRADESİNE SAYGILIYIZ”

“Giresun’u birleştirici, bütünleştirici milletvekili olacağım”diye söz veren Milletvekili Bektaşoğlu, şunları söyledi:”Hedefimiz tek başımıza iktidar, Giresun’da ise birinci parti olmaktı. Dolayısıyla istediğimiz sonucu alamadık. Bu nedenle sevinçli değiliz.
Çabamızın, emeğimizin, tahhütlerimizin karşılığı olarak daha fazla oy alıp en az iki milletvekili çıkarmak isterdik.

Ama üzüntülü de değiliz.

Çünkü seçmen iradesi böyle bir tablo oluşturdu. Halkımızın oylarıyla yarattığı bu sonuca saygı duyacağız. Bize ilimizi muhalefet partisi milletvekili olarak temsil etme, iktidarı denetleme yetkisi veren halkımıza karşı sorumluluğumuzu başarıyla yerine getireceğiz. İlimizin öncelikli sorunlarının çözümü ve devlet hizmetlerinden daha çok pay almamızı sağlayacak çalışmalar içinde olacağız”.

“YETKİLİ KURULLARIMIZDA TARTIŞACAĞIZ, GENEL BAŞKANA RAPOR SUNACAĞIM”

Bülent Bektaşoğlu, seçim sonuçlarının resmi olarak açıklandıktan sonra, en kısa zaman içinde, partinin yetkili kurullarını toplayarak seçimi değerlendireceklerini söyledi. CHP Milletvekili “özellikle bugünden itibaren süreci başlayan ilçe kongrelerimizde, seçim sonuçlarını değerlendireceğiz, ‘nerede hata yapıldı’ sorusuna yanıt arayacağız, başarısızlığın nedenlerini tartışacağız. Buna neden olan faktörleri belirleyeceğiz.

Ayrıca ben de özel olarak genel merkezimize sunulmak üzere kapsamlı bir rapor hazırlayarak Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na sunacağım” ifadesini kullandı.

Bektaşoğlu CHP’lilere “Gün birlik, beraberlik günüdür. Yorgunluğa, yılgınlığa, umutsuzluğa kapılmadan, gelecek güzel günlere inanarak mücadeleye devam edeceğiz.

Bu vesileyle, aday arkadaşlarıma, seçim sürecinde bizlerle birlikte olup çalışmalarımıza katılan partili gönüllülerimize, bütün CHP il ve ilçe teşkilatlarına, belediye başkanlarımıza, kadın, gençlik kolları ve meclis üyelerimiz ve teşekkür ediyor, saygı ve sevgiler sunuyorum”diye seslendi.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

8+3 = ?