logo

reklam
25 Nisan 2017

BEKTAŞOĞLU: ŞAİBELİ, MEŞRU OLMAYAN, HUKUK DIŞI BİR SONUÇ…

CHP GİRESUN MİLLETVEKİLİ BÜLENT BEKTAŞOĞLU, İLÇE BAŞKANLARINA TEŞEKKÜR MESAJI GÖNDEREREK REFERANDUMU DEĞERLENDİRDİ CHP Giresun Milletvekili Bülent Bektaşoğlu, ilçe başkanlarına, 16 Nisan’da gerçekleştirilen referandum kampanyasındaki çalışmaları nedeniyle teşekkür mektubu gönderdi. Mektubunda, “sizin şahsınızda; hiçbir duygu ve düşüncenin etkisinde kalmadan, samimiyetle, özveriyle çalışmalarımıza katkı sunan yönetiminizi, kadın ve gençlik kolu başkan ve üyelerimizi, meclis  üyelerimizi, partililerimizi, STK’larımız ve yöre halkımızı kutluyorum” diyen Bektaşoğlu, sonuçları parti olarak eğerlendireceklerini belirterek “sizlerin CHP’li olmanın görev ve sorumluluğunu yerine getirmenin vicdani rahatlığı ve huzuru içinde olmanızı istiyorum” dedi.“OHAL, BASKI, YANDAŞ MEDYA, ŞİDDET VE İKTİDAR GÜCÜNE KARŞI MÜCADELE ETTİK”   

CHP Milletvekili Bektaşoğlu şunları söyledi: “Bu Anayasa paketini, cumhuriyet ve demokrasimize, ülkemizin bölünmez bütünlüğüne, ulus devlet yapımıza, parlamenter sistemimize yönelik, hak, hukuk ve özgürlüklerimizi, geleceğimizi tamamen ortadan kaldıran emperyalist bir proje olarak algıladık. Bu amaçla alanlara çıktık. Komşularımızdan başlayarak, mahalle, sokak, cadde, belde, ilçe ve köylerimizi dolaşarak halkımızı, esnaflarımızı HAYIR’a iknaya çalıştık.

OHAL koşulları, baskı, tehdit, zulüm, kin ve öfkeye, provokasyona,  devlet ve her türlü kamu imkanlarını kullanan siyasi iktidara, tarafsızlığını yitirmiş hizmeti oy rüşveti gibi sunan yöneticilere, yandaş medyanın yarattığı algılara karşı, hep birlikte, bıkmadan, usanmadan, yorulmadan ve korkusuzca mücadele ettik.  Tüm bunlar düşünüldüğünde elde edilen sonucu takdir ediyorum”.

“MEŞRU OLMAYAN BU SONUCU TANIMIYORUZ, ASIL MÜCADELE ŞİMDİ BAŞLIYOR”

YSK’nın kararını da eleştiren Bülent Bektaşoğlu ““Asıl mücadele şimdi başlıyor. Çünkü elde ettiğimiz başarıyı ortadan kaldırmaya ve halkımızın ortaya koyduğu iradeyi çalmaya, hukuku, yasa maddelerini hiçe sayarak, geçersiz, sahte oylarla sonuçları kendi lehlerine çevirmeye çalışıyorlar. Buna izin vermeyeceğiz. Bu şaibeli ve meşru olmayan sonucu, tanımıyoruz, kabul etmiyoruz.

Bu hukuksuzluğun üstüne rejim değişikliği, tek adam yönetimi ve ‘Başkanlık’ inşa ettirmeyeceğiz. Hukuksal olarak yapacaklarımızdan sonra demokratik haklarımızı da kullanarak mücadelemizi sonuna kadar sürdüreceğiz” ifadesini kullandı. 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

5+2 = ?