GiresunSiyaset

BEKTAŞOĞLU MOĞOLİSTAN’A GİDEN TBMM HEYETİNDE..

Türkiye – Moğolistan Parlamentolararası Dostluk Gurubu ilk yurtdışı toplantısını yapmak üzere, AKP Gaziantep Milletvekili Mehmet Erdoğan başkanlığında Moğolistan’a gitti. Başkent Ulanbator’a giden heyette CHP Giresun Milletvekili Bülent Yener Bektaşoğlu da yer alıyor. Heyet bugün ilk olarak Ulanbator Türkiye Cumhuriyeti Büyükelçisi Murat Karagöz’ü ziyaretle programına başlayacak.

Bektaşoğlu, hafta boyunca bu ülkede üst düzey ziyaretler yapacaklarını, gezi ve incelemelerde bulunacaklarını, ekonomik, sosyal ve kültürel işbirliği konularını görüşeceklerini söyledi. Bülent Bektaşoğlu “Sayın Başkanımız Mehmet Erdoğan ve heyetimizle birlikte Türk coğrafyasının önemli ülkelerinden birisi olan Moğolistan’da, ülkemizi, TBMM’yi ve Giresun’un temsil etmenin onurunu yaşıyorum. Yoğun bir diplomatik programımız var. Meclis başkanı, Dışişleri ve Savunma Bakanıyla ve heyetler halinde görüşmelerimiz olacak. Gezimizin son gününde Cumhuriyet Bayramı kutlama resepsiyonuna da katılacağız” dedi.    

Moğolistan’a gidecek heyette ayrıca; AKP İstanbul Milletvekili Nureddin Nebat,  Yozgat Milletvekili Abdulkadir Akgül, Kilis Milletvekili Reşit Polat, Bolu Milletvekili Fehmi Küpçü, Konya Milletvekili Ziya Aktunyaldız, MHP Ankara Milletvekili Erkan Haberal ve Dış ilişkiler Protokol ve Protokol Başkanlığı görevlisi Cem Sultan Aktaş da yet alıyor. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir