Giresun

CHP ADAYI BEKTAŞOĞLU’DAN 1 MAYIS KUTLAMASI

CHP Giresun Milletvekili Adayı Bülent Bektaşoğlu, bütün dünyada işçi bayram olarak kutlanan 1 Mayıs’ın hükümetin anti demokratik ve yasakçı tutumu nedeniyle gerginlik ve kaos nedeni olduğuna dikkat çekerek, “öğle görülüyor ki AKP yine alanları meydanları emekçi kardeşlerimize yasaklayarak bayramlarını yine zehir edecek.1 Mayıs marşında olduğu gibi AKP düzeni baskı,zulüm ve kanla sürüyor. Yine o marşta olduğu bu böyle gitmeyecek, sömürü devam etmeyecek ” dedi.

AKP’nin sadece 1 Mayısta değil, iktidarda olduğu sürece işçi düşmanı gibi davrandığına dikkat çeken Bektaşoğlu,yaptığı yazılı açıklamada, ”emekçiler üzerinde taşeronlaşmayla kölelik düzeni kurdular. Sendikasızlaşma yoluyla ekonomik, sosyal haklarını gaspettiler. Emeği ucuzlattılar. Komik asgari ücretle açlığa ve yoksulluk sınırı altında yaşamaya mahkum ettiler. Soma gibi güvensiz ortamlarda çalıştırarak ölümlerine neden oldular. Emekçi kardeşlerimiz dayansınlar, dirensinler az kaldı. Bu kara düzen 8 Haziranda sona erecek.  CHP iktidarında yeni ve yaşanacak Türkiye’de emek, alın teri en yüce değer olacak, çalışma barışı sağlanacak.”dedi.

CHP adayı Bektaşoğlu,” İnşallah 1 Mayısı bütün dünyadaki gibi emekçilerle halkımız  görkemli, coşkulu biçimde hep birlikte kutlayacağımız günler de gelecek. Emekçi kardeşlerimizin 1 Mayıs Birlik Mücadele ve Dayanışma Günü Kutlu Olsun” ifadesini kullandı.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir