logo

reklam
30 Eylül 2017

BEKTAŞOĞLU HUKUK VE CEZA PANELİNDE KONUŞTU

CHP Giresun Milletvekili Bülent Bektaşoğlu, Tonya CHP ilçe başkanlığının organizasyonunda gerçekleştirilen Hukuk Sistemi ve Ceza Adaleti konulu panele katıldı.

 

Panelin başlangıcında konuşan Milletvekili Bektaşoğlu, hukukun demokrasinin sigortası olduğunu vurguladı ve “Hukuk, bina, yargıç, savcı avukat, yasa kitabı değil, bir düzenin adıdır. Bugün siyasi iktidar eliyle hukuk dışı bir düzen kuruluyor. Bu durum her alanda mağduriyetler yaratıyor ve adalet isteklerini artırıyor. CHP olarak toplumdan gelen talepleri sahipleniyoruz. Adalet yürüyüşü, adalet kurultayı ve son olarak da bölgemizin geçim kaynağı fındık için yürüdük. Halkımızın umudu olmaya devam ediyoruz” dedi.

Bektaşoğlu  “hukuk düzeninde yaratılan tahribat, 2019’da yapılacak olan seçimlerle giderilecek. Bu karanlık kaos dolu dönem sona erecek. Halkımız tek adam rejimine hayır dediği gibi bu sefer demokrasiye evet diyecek” dedi

Panelde Çanakkale milletvekili Bülent Öz, Ankara Milletvekili Ali Haydar Hakverdi de birer konuşma yaparak, aynı konudaki görüşlerini açıkladı.

Milletvekili Haluk Pekşen’in yönettiği panele, Anayasa Hukukçusu Prof.Dr. İbrahim Kaboğlu,  Balıkesir Milletvekili Namık Havutçu konuşmacı olarak katıldı.

Kalabalık bir izleyici topluluğunun izlediği panel, soruların yanıtlanmasıyla sona erdi.

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

5+9 = ?