Giresun

BEKTAŞOĞLU: HELİKOPTER KAZASININ RAPORUNI BEKLİYORUZ

CHP Giresun Milletvekili Bülent Bektaşoğlu, Giresun’un Alucra ilçesinde karakoldaki askerlerle bayramlaşma töreni ve şehit yakınlarını ziyaretten dönerken bulundukları askeri helikoperterin Tohumluk yaylasında düşmesi ile ilgili basın açıklaması yaparak değerlendirmelerde bulundu.

Bektaşoğlu, "Kazada hayatlarını kaybeden 7 şehite Allahtan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Ailelerinin, Türk Silahlı Kuvvetlerinin ve milletimizin başı sağolsun.

TSK’yı başarıyla temsil eden ve bölgemizdeki terörle mücadeleyi azim ve kararlılıkla yöneten ve kazada yaralanan Giresun Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Sayın Mustafa Doğru ve diğer yaralı askeri personele ve onların yakınlarına acil şifalar diliyorum"dedi.

Olayı öğrenir öğrenmez bölgeye gittiklerini, yaralıları hastanede ziyaret ederek durumlarıyla ilgili bilgiler aldıklarını söyleyen CHP Milletvekili, şunları söyledi: "Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na da gelişmeleri sürekli takip etti ve kendine gelişmeleri aktararak bilgilendirdim.

Kaza sonrası süreci Başbakan Yardımcısı Sayın Nurettin Canikli, valimiz ve diğer milletvekillerimizle birlikte devlet hastanesinde yönlendirdik. Gece komutan Doğru ve acil durumdaki 5 yaralımızı askeri uçaklarla Ankara’ya GATA’ya gönderdik"

"GERÇEK NEDEN KUŞKU DUYULMAYACAK ŞEKİLDE ORTAYA ÇIKARILMALI"

Helikopterin düşmesiyle ilgili açıklanacak raporu beklediklerini söyleyen Bülent Bektaşoğlu, Genel Kurmay ile Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli'nin açıklamaları arasındaki çelişkiye dikkat çekti.

Bektaşoğlu:"İlk belirlemelere ve düşme anını gören ve olay yerinden yaralıları taşıyan köylülerin ifadelerine göre helikopterin; kötü hava koşulları ve sis kaynaklı bir kaza nedeniyle düştüğü şeklindedir. Hükümetin de bu yönde açıklamaları vardır. Ancak TSK’nın açıklamasında ise , ‘henüz bilinmeyen bir nedenle’ ifadesi kullanmıştır. Dolayısıyla kırım raporu ve yapılacak araştırma ve inceleme sonucunda gerçek nedenin kuşku duyulmayacak bir şekilde ortaya çıkmasını beklemeliyiz.

Acımızı daha da artıracak kaza dışında bir sonuçla karşılaşmamayı diliyor ve umuyoruz."ifadesini kullandı. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir