logo

reklam

BEKTAŞOĞLU: HAVAALANI HALKIN ESERİDİR

CHP Giresun Milletvekili adayı Bülent Bektaşoğlu, “”7 Haziran’da Giresunlular geleceğine karar verecek; oylarıyla işsizliğin, yokluk ve yoksulluğun, yolsuzluğun, kapanan fabrikaların, yani 13 yılın hesabını soracak” dedi. Yazılı bir açıklama yapan Bektaşoğlu, “AKP’nin tek derdi Başkanlık. Biz halkımızı mutlu etmek için yapacaklarımızı, emekliyi, yoksulu,işçiyi, kadınlarımızı gençlerimizi nasıl refaha kavuştururuz bunları anlatıyoruz, onlar ise Cumhurbaşkanını nasıl başkan yaparız, onun peşindeler. Tek dertleri bu” ifadesini kullandı.       

“GİRESUNLULARIN BAŞKANLIK DİYE BİR DERDİ YOK”.

AKP iktidarının izlediği politikalar sonucu Giresun’da irili ufaklı iş ve istihdam yaratan pek çok tesisin kapandığına dikkat çeken Bektaşoğlu, 2 aydır sahada olduklarını ve halinden memnun olan tek bir kişiye dahi rastlamadıklarını belirterek, “AKP’nin seçmene anlatacağı bir şey yok. Sadece başkanlık diyorlar. Bizim derdimiz başkanlık değil, işsizlik, yoksulluk ve buna bağlı olarak göçtür. Ben günlerdir Giresun halkına CHP iktidarında yapacaklarımızı, taahhütlerimizi anlatıyorum. Ama onların söyleyecek sözü yok. Sanki ilk defa aday olmuşlar gibiler. Kredilerini doldurdular.Gidecekler. Onları Giresun’a yaptıkları için alkışlıyoruz ve uğurluyoruz” dedi.

CHP adayı Bektaşoğlu, açıklamasında şunları söyledi:” Giresun’da İŞ-KUR a kayıtlı 31.197 işsiz iş bekliyor.  738 kişi de işsiz işsizlik maaşı alıyor. 10 bin dolayında küçük esnaf kepenk kapattı. Giresun esnafı kan ağlıyor. Dükkanını kapatmayanlar da sigorta, vergi, kredi kıskacında.18 bini aşkın esnafımız hakkında icra ile ilgili işlemler sürdürülüyor. Aileleriyle birlikte nüfusumuzun üçte ikisi AKP mağduru. Eğer 7 Haziran’da bir değişim olmazsa, felaket büyüyecek. Ama ben halkımızın AKP’yi sandığa gömeceğine eminim. CHP Giresun’da da Türkiye’de de birinci parti olacak. CHP nasıl Cumhuriyeti kurduysa,AKP’nin cumhuriyette yarattığı tahribatı CHP onaracak ”

“HAVAALANI DAHA ÇOK ORDU’YU UÇURDU”

22 Mayıs’ta Ordu-Giresun Havaalanı’nın açılışının yapılacağını hatırlatan Bülent Bektaşoğlu,” Şimdi alalacele seçim malzemesi yapmak için açtıkları bu havaalanı, Giresun ve Ordu halkının siyasal iktidar üstünde kurduğu baskının eseridir. Halkımızı ve emeği geçenleri kutluyorum. Hatırlayın;1996’da iki ilin memurlarının, fındık üreticilerinin verdikleri paralarla temeli atıldı. Yılmadık, mücadele ettik, bu hizmeti söke söke aldık. “Köye uçak iner mi”,”uçağa binecek Trabzon’a gitsin” diyenleri sonunda havaalanımıza indireceğiz. ” diye konuştu.

Bektaşoğlu, havaalanının Giresun’a iş ve istihdam açısından yararı olmamasını eleştirdi ve “hani orada Giresunlular da çalıştırılacaktı. Biz de söz sahibi olacaktık. Pastadan pay alamadık. Bütün iş ve işlemler, yatırım planlaması, işçi ve hizmet alımları oradan yapılıyor. Havaalanında sadece ismimiz var.İnşallah uzun dönemde yararını göreceğiz” dedi.

CHP Milletvekili Adayı Bülent Bektaşoğlu, açıklamasında Giresunluları; bugün 11.30’da Atatürk Meydanı’nda düzenlenecek olan ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun da katılacağı Yaşanacak Bir Giresun Mitingine davet etti. 

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

10+2 = ?