logo

reklam

BEKTAŞOĞLU: “GİRESUN’A ÜVEY EVLAT MUAMELESİ SÜRECEK Mİ”

CHP Milletvekili Bülent Bektaşoğlu, TBMM’de yaptığı konuşmada, ilimizin işsizlik sorununu dile getirdi ve bütçelerde Giresun’a istihdamı artırıcı hizmetler istedi.

İLK SORUSU İŞSİZLİK İÇİN
Mecliste gündem dışı konuşmalar yapılırken sözlü soru talebinde bulunan Bektaşoğlu, halen Giresun’da 30 bini aşkın kayıtlı işsiz, 100 bine yakın kişinin de devletten aynı nakdi yardım aldığını ifade etti.

 Milletvekili tutanaklara geçen konuşmasında şunları söyledi: “Giresun’da 13 yıl boyunca aralarında SEKA, sunta fabrikası, Adel kalem fabrikası gibi  önemli tesisler, çoğu fındık sektöründe faaliyet gösteren irili ufaklı KOBİ türü devlet ve özel sektöre ait fabrikalar kapatılmış, 13 bin dolayında kişi işsiz kalmıştı.

Hal böyleyken, hükümetleriniz süresince zorunlu devlet hizmetleri dışında Giresun’a yatırım ve istidamı artırıcı tek bir bütçe ödenekli yatırım yapılmamıştır. Ek bütçe ve 2016 yılı bütçesinde, % 66 oranında oy aldığınız Giresun’a hangi hizmetleri öngöreceksiniz, ilimize bakış açınız değişecek midir, yoksa üvey evlat muameleniz sürecek midir?”

CHP Giresun Milletvekili Bülent Bektaşoğlu, yaptığı açıklamada, muhalefet ve ana muhalefet partisi milletvekili olarak ilin sorunlarını her fırsatta gündeme getirmeye devam edeceğini söyledi. 

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

2+4 = ?