logo

reklam
03 Nisan 2017

BEKTAŞOĞLU GEMLİK’TEKİ GİRESUNLULARI HAYIR’A ÇAĞIRDI

GEMLİKTEKİ GİRESUNLULAR CHP MİLLETVEKİLİ BEKTAŞOĞLU’NU KONUK ETTİ “ATATÜRK, OSMAN AĞA VE ATALARIMIZIN KURTULUŞ SAVAŞI VEREREK KURDUĞU CUMHURİYETE YÖNELEN TEHLİKEYE HAYIR’LA BERTARAF EDECEĞİZ. GURBETTEN SILAYA YAPACAĞINIZ ÇAĞRIYLA MÜCADELEMİZE DESTEK BEKLİYORUZ”

CHP Giresun Milletvekili Bülent Bektaşoğlu, Gemlik’te hemşerileriyle buluştu. Bektaşoğlu ilçede bulunan Giresunlu işadamlarını, derneklerini ve evleri ziyaret ederek toplantılar yaptı ve anayasa tasarısıyla ilgili görüşlerini anlattı. 

CHP İlçe Başkanı Mehmet Uğur Sertaslan’ın davetiyle ilçeye gelen Bektaşoğlu, burada partililer tarafından karşılandı. İlçe başkanlığında, parti yöneticileri, kadın ve gençlik yolları partilerle toplantıyla güne başlayan milletvekili, Başkan Sertaslan’ın yaptığı referandum çalışmalarını anlattığı sunumunun ardından konuştu. CHP Milletvekili Bektaşoğlu konuşmasında, başkanın ve sizlerin yaptıklarından çok etkilendim. Özellikle tek tek evleri dolaşarak yurttaşlarımızı ikna etmeniz, veri oluşturmanız, bilgi toplamanız, sandık güvenliği için yaptıklarınız tüm örgütlere örnek olacak nitelikte. Ülkenin CHP’ye ihtiyacı hep oldu. Ama asıl o zaman şimdi. Hep birlikte bize emperyalizmin ve işbirlikçilerinin dayattığı anayasa tasarısının ne olduğunu anlatmalıyız” ifadesini kullandı.

Bektaşoğlu, ardından CHP ilçe başkanı Mehmet Uğur Sertaslan, Gemlik Giresunlular Derneği Başkanı Durmuş Uslu, belediye meclis üyeleri üyeleri Fatih Bulut, Cemil Acar, Hilmi Torun, ve bazı partililerden oluşan heyetle ilçe gezisi ve Giresunluların yöneticiliğini yaptığı 20 dolayında işyerini ziyaret etti.

Giresun Dereli Aksu Köylüleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı İsmail Erdem’i ziyaret eden ve burada kalabalık bir Giresunlu topluluğuna Anayasa tasarısıyla ilgili görüşlerini anlatan Bektaşoğlu, kendisine yöneltilen soruları da yanıtladı.

Bektaşoğlu, son olarak da başkanlığını Durmuş Uslu’nun yaptığı Gemlik Giresunlular Kültür ve Dayanışma Derneği’nde hemşerileriyle buluştu.

CHP milletvekili Bektaşoğlu, burada yaptığı konuşmada,  “Gemlik’te 5 bin kadarı benim doğduğum ilçem Dereli’den olan, sayıları 22 bine yaklaşan hemşerim var. Başkana beni hemşerilerimle buluşturduğu için teşekkür ediyorum. Ben sadece Giresun’dakileri değil, gurbetteki Giresunluları da temsil ediyorum. Onların hak ve menfaatlerini TBMM’deki çalışmalarımla savunuyorum. Gurbetteki Giresunlu gözden de gönülden uzak değil. Burada ekonomide, siyasette başarılı hemşerilerimi gördükçe onur duydum. İnşallah bu gücümüzü lobileştirerek siyasete de yansıtacağız” dedi.
18 Nisan’da yapılacak olan referanduma da değinen Bektaşoğlu, şunları söyledi: “Evet’inde hayır’ın da başımızın üstünde yeri var. Ama evet Türkiye’yi karanlık ve bilinmez bir sürece götürecek. Atatürk’ün Anadolu halkıyla birlikte kurduğu bizlere emanet ettiği cumhuriyet yerine başka bir rejim gelecek. Hayır dersek daha özgürlükçü, demokrasiyi güçlendiren üzerinde uzlaşarak hazırlayacağımız bir anayasa yapma şansımız olacak. Tek bir adam ülkemizi teslim etmeyelim”CHP Milletvekili Bülent Bektaşoğlu “sizlerden memleketteki yakınlarınıza ulaşarak birlikte karar vermenizi, Osman Ağa ve atalarımızın can ve kan vererek kurduğu cumhuriyete sahip çıkmanızı bekliyorum. Gurbetten sılaya yollayacağınız mesaj bize güç verecek” dedi.

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

8+4 = ?