Giresun

BEKTAŞOĞLU DERELİ’YE TERÖR SALDIRISINI DEĞERLENDİRDİ

CHP Giresun Milletvekili Bülent Bektaşoğlu, Dereli ilçesinde meydana gelen ve 3 polisin yaralandığı terör saldırısıyla ilgili olarak yaptığı açıklamada, "bu saldırıyı küçük ve münferit bir olay gibi göstermeye çalışıyorlar" dedi.  Saldırıda yaralanan polistlere acil şifalar ve ilçe halkına  geçmiş olsun dileklerini ileten milletvekili şunları söyledi: 

          “SALDIRILARI KÜÇÜK GÖSTERME ÇABALARI VAR”

Bu saldırıyı her zaman olabilecek adli bir vaka ‘münferit bir olay, taciz ateşi, vur-kaç eylemi’  gibi küçük gösterme çabaları var.

Oysa daha önce de vurguladım, Karadeniz’deki terörün neden ve sonuçlarının araştırılması için TBMM’de komisyon kurulması önerim de var.  Orada belirttiğim gibi; Giresun’da 1 yıldır süren ve şehitler de verdiğimiz bu saldırılar, çözüm sürecinin bir ürünüdür ve PKK’nın Karadeniz’de yapılanma projesinin bir parçasıdır.

Karadeniz’deki terörden AKP’nin sorumluluğu ve izlediği politikaların payı vardır.  Bu konuyu TBMM’de gündeme getireceğim.

Örgüt güçlerini bölgemize kaydırıp konuşlanırken,  istihbarat teşkilatımız ve İçişleri Bakanlığımız yerel yöneticilerim bu süreçte karşı önlem, strateji ve mücadele yöntemi geliştirmemiştir.

Terörle mücadele bölgedeki güvenlik güçlerinin imkan ve kabiliyetlerine bırakılmıştır.

BEKTAŞOĞLU “TERÖR GİRESUN’DA BARINAMAZ, DAĞLARIMIZ TEMİZLENECEK”

Ancak bu saldırılar amaçsızdır ve sonuçsuz kalacaktır. Çünkü terör, vatanını, milletini bayrağını seven Giresunluların dokusuyla uyuşmaz. Hainler er ya da geç dağlarımızdan temizlenecektir. Kaçacakları,barınacakları alan ve kendilerini destekleyecek kitlenin olmadığı bu yörede, yapılan bu eylemlerin asıl nedenlerinin ortaya çıkarılmasını ve faillerin biran önce yakalanmasını bekliyoruz. 

Operasyona katılan güvenlik güçlerimize de başarılar diliyorum.

Halkımızı paniğe kapılmamaya, normal yaşantılarına devam etmeye ancak duyarlı olmaya ve güvenlik güçlerine bilgi desteği vermeye çağırıyorum" 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir