logo

reklam
10 Ağustos 2017

BEKTAŞOĞLU: CUMHURBAŞKANI YOKLAMA YAPMAYA GELMİŞ

BEKTAŞOĞLU: ERDOĞAN PARTİSİNİN DİBE DÜŞÜŞÜNÜ KARADENİZ’DE GÖRDÜ 

CHP Giresun Milletvekili Bülent Bektaşoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Karadeniz ve Giresun gezisinde beklediği ilgiyi görmediğini belirterek, “hayal kırıklığı yaşadı, partisinin dibe doğru düşüşünü gördü” dedi.

Yazılı bir açıklamayla Erdoğan’ın Giresun’da katıldığı il danışma meclisi toplantısını değerlendiren Bektaşoğlu, “konuşmasında, her zamanki gibi sadece Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik öfke, hakaret dolu üslubuyla gerçekdışı, mesnetsiz suçlamalarda bulunmuş, ne Türkiye, ne de bölgemiz ve Giresun’un hizmet beklentilerine, ilimizin ana sorunlarına hiç değinmemiştir” ifadesini kullandı.

“KENDİSİNDEN MÜJDELER, FINDIKLA İLGİLİ AÇIKLAMALAR BEKLERDİK”

CHP Milletvekili Bektaşoğlu açıklamasında, şu görüşleri dile getirdi: “Kendisinden, en azından, Karadeniz’i İçanadolu üzerinden Akdeniz’e bağlayan Eğribel Tüneli’nin standartı yüksek ticaret yolu olarak yapılacağına, bu yolun ucundaki Giresun Limanı’nın atıl durumdan kurtarılacağına, Erzincan demiryolu hattının Tirebolu üzerinden sahildeki ilçelerden Trabzon’a bağlanacağına, Güney Çevre Yolu Projesi’nin ihale edileceğine, Tıp Fakültesi Hastanesi’nin tamamlanacağına, köy ve yaylalarımıza dair müjdeler vermesini beklerdik.  Özellikle fiyatı 7-8 TL’ye kadar düşen ve önümüzdeki haftalarda pazara indirilecek olan fındığın bu sezonki akıbetini, hangi kurum tarafından hangi fiyatla alınacağın öğrenmek, hükümete dönük bir çağrı yapmasını isterdik”.

                         “YOKLAMA YAPMAYA GELMİŞ”

Açıklamasında Erdoğan’ın katılımın az olması nedeniyle Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli’ye yönelik tepkisine de yer veren Bülent Bektaşoğlu,  “Sayın Erdoğan’ın bu ziyareti akıllarda, toplantıya katılanlardan yoklama alması ve Bakan Nurettin Canikli’ye katılımın az olması ve geçmiş seçimlerdeki oy kaybı nedeniyle yönelttiği eleştiriler ve tepkisiyle akılda kalmıştır.

Günlerdir reklamları ve belediyelerin ücretsiz taşıma duyuruları yapılmasına rağmen bu toplantı mitinge dönüşmemiştir.  AKP Genel Başkanı Erdoğan, partisinin tüm Türkiye’de olduğu gibi Giresun’da da güç kaybettiğini kendisine gösterilen ilgisizlikten anlamıştır.

Karadeniz’in diğer illerinde de durum farklı değildir. Erdoğan’ın bu gezisi, Giresun halkının AKP’yi ve O’nun ilimize hizmet etmeyen milletvekillerini defterinden çoktan sildiğini göstermiştir”. Değerlendirmesini yaptı.

Giresun halkına bu toplantıya katılmayarak demokratik tepkisini ortaya koyduğunu söyleyen Bektaşoğlu”öyle anlaşılıyor ki AKP, son seçimler ve referandumda başlayan dibe doğru düşüşünü 2019’daki seçimlerde de sürdürecek ve Giresun’da umduğunu bulamayacaktır. 

Halkımızı, özellikle her dönem Erdoğan’a oylarıyla destek olan AKP seçmenlerini, bu toplantıya rağbet etmeyip demokratik olgunlukla bu şekilde bir mesaj verdiği için kutluyorum”  dedi.

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

10+8 = ?