logo

reklam
22 Aralık 2016

BEKTAŞOĞLU: CANLARIYLA FIRAT’A KALKAN OLDU

CHP Giresun Milletvekili Bülent Bektaşoğlu “Suriye’den en büyük bedeli askerlerimiz ödüyor” dedi.

Fırat Kalkanı Harekatı sırasında, El Bab kentinde teröristlerin saldırısı sonucunda şehit olan 14 asker için yazılı bir açıklama yapan Bektaşoğlu, “Onlar canlarıyla Fırat’a kalkan oldular. Acımız sonsuzdur. Milletimizin başı sağolsun.

Ne yazı ki; bataklığın ve cehennemin ortasına doğru ilerledikçe şehitlerimizin sayısı artıyor. Neredeyse bütün ülkelerin etkin biçimde söz ve karar sahibi oldukları bu savaş coğrafyasında en büyük bedeli evlatlarını şehit vererek Türkiye ödüyor” dedi.

"HAREKATIN SINIRLARI KONUSUNDA YENİ BİR STRATEJİ BELİRLENMELİ"

Türk ordusunun harekât sırasında sadece teröristlerle değil, güç koşullarla da mücadele ettiğini söyleyen Bektaşoğlu, açıklamasında şunları söyledi: “Türkiye bu noktada harekâtın sınırları konusunda yeni bir strateji belirlemeli, operasyon gücünü, imkan ve kabiliyetini kendi iradesiyle kullanacağı kararlar almalıdır. Ordumuzu masa başında alınan diplomatik kararlarla ülkemizin çıkarları dışında,  Suriye’nin paylaşım, bölüşüm yeniden yapılandırılması sürecinde kara gücü gibi kullanmaya kimsenin hakkı yoktur.

Sınır güvenliğimizi sağlamak için ve sınır ötesinden ülkemize yönelen IŞİD – PKK ve diğer terör örgütlerinin tehdidini önlemek amacıyla yürütülen bu harekata katılan bütün askerlerimize başarılar diliyorum. Onların sağ salim vatanımıza dönmeleri en büyük arzumuzdur. 

Allah hepsinin yar ve yardımcısı olsun”.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

9+6 = ?