logo

reklam
10 Ağustos 2015

BEKTAŞOĞLU BATLAMA YOLU’NA EL ATTI

CHP Giresun Milletvekili Bülent Bektaşoğlu ,Giresun-Batlama Karayolu güzergahında incelemelerde bulundu.

 

 

 

 

 

 

 

DSC_6348

CHP İl Genel Meclisi üyesi Tahsin Dervişoğlu ile birlikte Küçük Sanayi’den başlayarak yolda ve inşaat alanlarında incelemelerde bulunan Bektaşoğlu, yetkilileri de arayarak bilgiler de aldı.

DSC_6370

BATLAMA’NIN TEMSİLCİSİ BENİM

Gezisin ardından Çaldağ Beldesi’nde yöre halkının sorunlarını dinleyen CHP Milletvekili, “seçim sürecinde yöreye yaptığım ziyaretlerde sizlere söz vermiştim. Batlama’nın bu dönem temsilcisi bem olacağım. Bundan sonra Giresun’da bulunduğum günlerin büyük bölümünü Batlama Vadisi’ne ayıracağım. ” dedi.DSC_6355

“BATLAMA YOLU 13 YILDIR SEÇİM MALZEMESİ”

Yörenin en önemli sorununun ulaşım olduğunu vurgulayan Bektaşoğlu, şunları söyledi:“Bu yüzyılda 1950-1960’ların hizmeti olan yolu konuşuyoruz. Bu bir ayıptır.

Her seçim dönemine burayı malzeme yapıyorlar. Bitti bitecek diye…

13 yıldır  bu yolun tamamlanama gerekçesini siyasi sorumlular çıksın açıklasın. Buraya Bakan Nurettin Canikli de geldi. “bitecek” sözü verdi. O zaman iş makinaları vardı. Şimdi nereye gitti?

Yol gibi en temel insani ihtiyaç her türlü devlet imkanına rağmen nasıl yapılmaz? Üstelik burası Karayolları ağında. Başka hangi il var karayollarının sorumluluğunda olup da 13 yıldır bitirilemeyen hangi yol var. Buna burada yaşayanlar tepki göstermeli. AKP’ye her dönem en fazla oy desteği buradan çıkıyor. Oyun karşılığı bu olmamalı”DSC_6361

“BATLAMA YOLU ÇİLE YOLU”

CHP Giresun Milletvekili Bülent Bektaşoğlu, konuşmasında “Batlama yolu, sahili 28 köye ve yaylalara bağlayan Giresun’un gerdanlığıdır. Hemen girişinde sanayi sitemiz var. Uluslar arası ticaret yapan firmalar ürünlerini TIR’larla iç ve dış pazarlara buradan taşıyor. 30 bin dolayında nüfus bu yolu kullanıyor. Şimdi hiçbir çalışma yok. Birkaç noktada istinat duvarı çalışması var. Halbuki biten bölümlerin asfalt kaplaması yapılmalı. Mevsim buna uygun. 2 ay sonra yağmurlar başlayacak. O zaman çalışmalar 2016 yılına kalacak. Sizler yine bu çile yolunu kullanmaya devam edeceksiniz. Bu revamı?”diye sordu.

Bektaşoğlu hafta başında Ankara’da bakanlık ve genel müdürlük düzeyinde konuyu takip ederek kamuoyuna bilgi vereceğini söyledi.

CHP Giresun Milletvekili Bülent Bektaşoğlu’nun gezisine CHP Milletvekili adaylarından Basri Gürsoy da katıldı.

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

4+6 = ?