logo

reklam

BEKTAŞOĞLU: BATLAMA YOLU NE ZAMAN BİTECEK?

Cumhuriyet Halk Partisi Giresun Milletvekili Bülent Bektaşoğlu,  13 yıldır bitirilemeyen Giresun-Batlama Gurup Yolu’nu TBMM’ye taşıdı.

Bektaşoğlu,  TBMM Genel Kurulu’nun dünkü oturumunda yaptığı konuşmada, “Batlama yolunda, her seçim döneminde iş makineleri getirilip şov yapılıyor. Daha sonra da kaderine terk ediliyor” diye konuştu.  

“GİRESUN DIŞINDA KARAYOLLARI AĞINDA OLUP,

15 YILDIR BİTİRİLMEYEN GURUP YOLU YOK”

Konuşmasına, Diyarbakır’da şehit olan Şebinkarahisarlı Uzman Çavuş Birkan Gündüz’e rahmet dileyerek başlayan CHP Milletvekili, ardından” Giresun-Batlama yolu dışında Karayolları ağında olup on beş yıldır bitirilemeyen başka yol mevcut mu” diye sordu.

Bülent Bektaşoğlu tutanaklara geçen konuşmasını şu cümlelerle sürdürdü: “Giresun'da Karayolları ağına alınan köy grup yollarının pek çoğu kaderine terk edilmiş vaziyette. Uzunlukları 20-30 kilometre olan bu yollar on dört-on beş yıldır maalesef tamamlanamamıştır. 30 bin nüfusun yararlandığı Giresun-Batlama yolu bunlardan bir tanesidir. Her seçim döneminde olduğu gibi iş makineleri getirilerek üstünde şov yapılan ancak daha sonra çalışmaları durdurulan bu yol, sözleşmedeki tarih çoktan geçmiş olmasına rağmen maalesef hizmete açılamamıştır. Türkiye'de Giresun-Batlama yolundan başka Karayolları ağında olup on beş yıldır bitirilemeyen başka bir yol mevcut mudur?” 

SORU ÖNERGESİ DE VERDİ

 Bektaşoğlu, Batlama yoluna ilişkin sorusunu Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı  Binali Yıldırım’ın yanıtlaması için TBMM Başkanlığına sunduğu soru önergesinde de tekrarladı. Bektaşoğlu sözleşmedeki tarihin geçtiğini hatırlatarak yolun ne zaman bitirileceğini sordu.

Bülent Bektaşoğlu önergesinde, 30 köyün yararlandığı bu yolun şu soruları yöneltti: 1. Her seçim döneminde olduğu gibi iş makineleri getirilerek üstünde şov yapılan, ancak daha sonra çalışmalar duran bu yol, sözleşmesindeki tarih çoktan geçtiğine göre ne zaman bitirilerek hizmete girecektir?

2.  Türkiye’de Giresun – Batlama yolundan başka, karayolları ağında olup da 15 yıldır bitirilemeyen başka yol var mıdır?

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

6+2 = ?
#

BEKTAŞOĞLU: BATLAMA YOLU NE ZAMAN BİTECEK?” için 1 yorum

  1. Omur : diyor ki:

    Sayin bulent bektas oglundan allah razi olsun boyle bir konuyu dile getirdigi icin onunla hem fikiriz ama bemde diyorumki bir aymaya bakin ve teyyare duzu mahallesi alinca sok 245 sokak acaba icede dilekceler verilmesine ragmen sozlu olarak verilen sozlerinde neden durmuyolar neden yiktiklari yolu yapmiyorlar. Ayrica giresun devlet hastanesi yaninda bulunan bufe 2013 yilinda verdigim dilekceye red veren ve 2014 yilinda bir baskasina ayni yeri nefen verdiler sayin bulent bey once kendinize bir sorun ben kimin arkasindayim. Kimlerin sozcusuyum bir vatandas olarak sizi cok seviyorum ama durdugunuz yer yanlis diye dusunuyorum saygilarimla omur AYAR