GiresunUlusal

BEKTAŞOĞLU, AKP’YE ÇÖZÜM SÜRECİ ÜZERİNDEN VURDU

CHP MİLLETVEKİLİ BÜLENT BEKTAŞOĞLU, TBMM’DEKİ KONUŞMASINDA, PKK’NIN GİRESUN’DA YAPTIĞI EYLEMLERDEN AKP’Yİ SORUMLU TUTTU:“ÇÖZÜM SÜRECİ, PKK’NIN KARADENİZ’E AÇILIM SÜRECİ OLDU”

Cumhuriyet Halk Partisi Giresun Milletvekili Bülent Bektaşoğlu, geçtiğimiz hafta medyana gelen ve iki yurttaşımızın şehit edilmesiyle sonuçlanan terör saldırısından AKP’yi sorumlu tuttu.

TBMM’de konuya ilişkin bir konuşma yapan Bektaşoğlu, Karadeniz’e yönelen terörün çözüm sürecinin ürünü olduğunu belirterek, “Belini kırdık, sonunu getirdik, bitirdik dediğiniz PKK, sonunda ne yazık ki barış, huzur ve kardeşlik coğrafyası olarak bilinen Karadeniz’i de eylem alanı olarak seçmiştir. Terör örgütünün sadece Giresun’da 9 ayda 5 saldırı gerçekleştirmesi bunun kanıtıdır. Son olarak da geçen hafta iki baraja, bir de jandarma karakoluna uzun namlulu silahlar, roketlerle saldıran teröristler, bir elektrik teknisyeniyle bir astsubay başçavuşu şehit etmiştir. Yani çözüm süreciniz terörün Karadeniz’e açılım sürecine dönüşmüştür” dedi.

“BAŞBAKAN, BAKANLAR KURULU YOK, CUMHURBAŞKANI CEVAP VERSİN”

Bülent Bektaşoğlu konuşmasında, yaşanan son siyasi gelişmeleri de değerlendirdi ve “Ülkemizde fiili olarak bir Başbakan ve Bakanlar Kurulu yok. Seçmenlerin değil, sarayın atadığı, AKP delegelerinin seçeceği bir başbakanla yönetilmeyi bekliyoruz. Dolayısıyla sorularımızın muhatabı kim bilemiyoruz. Onun için ortaya doğru soruyorum. Belki sayın Cumhurbaşkanı yanıtlar” diye konuştu.

Karadeniz’e yönelen terörle etkin mücadele çağrısı yapan CHP Giresun Milletvekili Bektaşoğlu, şunları söyledi: “Halkımız yayla mevsiminin, turizm hareketinin başladığı bu günlerde tedirginlik içindedir. Acilen yöremizde üst düzeyde güvenlik önlemleri alınmasını, teröre karşı mücadele yöntemleri geliştirilmesini beklemekteyiz. Gündemimiz ve sorunumuz ne başkanlık, ne başbakanlıktır.  Sadece terördür. Bunu bir kez daha hatırlatıyorum”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir