Giresun

BEKTAŞOĞLU: AKP BİNASI FETÖ/PDY İLİŞKİSİNİN KANITI MI?

CHP Giresun Milletvekili Bülent Bektaşoğlu AKP teşkilatlarının bulunduğu binayla ilgili kurulan ilişkilerin soruşturulmasını istedi. TBMM’de bir konuşma yapan Bektaşoğlu, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’a “Giresun'da partinizin bulunduğu binanın sahibinin, FETÖ/PDY soruşturmasında ismi geçen Bank Asyanın finansörlerinden olduğunun anlaşılmasını nasıl değerlendirmektesiniz? “dedi.
CHP Milletvekilinin tutanaklara geçen konuşmasında ayrıca şu cümleleri kullandı: “ Aynı binaya geçen haftaya kadar Genel Başkan Yardımcınız Nurettin Canikli ile Cumhurbaşkanının dev posterleri asılmış ve bu şekilde bir mesaj mı verilmişti?
Telefonda ByLock bulunması, sendika üyeliği, Bank Asyaya para yatırma kanıt olarak değerlendirilip binlerce kişi adli soruşturmalara tabi tutulurken, bu kiracılığı, AKP ile FETÖ ilişkisinin 15 Temmuz sonrasında da sürdüğünü gösteren bir kanıt olarak değerlendirip bu konuda adli bir inceleme başlatacak mısınız?
Söz konusu bina üç yıl önce Özel İdare tarafından satılmıştı. Partinizin bu bina sahibine kira verip vermediği ayrıca soruşturulmaktadır”.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir