logo

reklam
02 Ekim 2015

BEKİR BAYRAM’DAN GAZETECİYE SALDIRIYA KINAMA

Giresun Gazeteciler Derneği Başkanı Bekir Bayram, yazılı bir açıklama yaparak Hürriyet Gazetesi yazarı Ahmet Hakan’a yönelik saldırıyı kınadı.

Şiddetin her türlüsüne karşı olduklarını belirten GGD Başkanı Bekir Bayram, ülkemizde gazeteciler en kolay hedef gösterilen kişiler olduğunu ileri sürdü.

Halkın gerçekleri öğrenme, haber alma ve bilgi edinme hakkı olan basın özgürlüğüne vurgu yapan Bayram, açıklamasını şöyle sürdürdü: “Basın özgürlüğü, sadece basın kuruluşlarının ya da gazetecilerin özgürlüğü demek değildir. Bu bağlamda basın özgürlüğü, halkın haber alma özgürlüğüdür ve demokrasinin vazgeçilmez unsurudur. Basın mensuplarına yönelik saldırılar da halkın haber alma özgürlüğüne yönelik saldırılardır. Meslektaşlarımızın yazdıkları yazılar, yorumlar ve haberler nedeniyle saldırıya uğraması asla kabul edilemez.

Evinin önünde 4 kişinin saldırısına uğrayarak hastanede tedavi altına alınan meslektaşımız Ahmet Hakan’a geçmiş olsun dileklerimizi gönderiyor, yakalanan saldırganların adalet önünde hesap vermesinin takipçisi olacağımızı özellikle vurgulamak istiyorum. Basın özgürlüğünün gerçek anlamda sağlanması, hepimizin önceliği olmalıdır.”

Share
#

SENDE YORUM YAZ

1+4 = ?